Reklama

Na Slezské Hartě bude jezdit výletní loď

Bruntálsko by mělo získat na atraktivitě pro turisty. Pokud vše půjde podle představ, bude už od léta hladinu přehrady Slezská Harta brázdit výletní loď. Bude mít unikátní pohon, šetrný k životnímu prostředí. Zastupitelé kraje na její pořízení schválili finance.

Reklama

Turisté, ale i obyvatelé Bruntálska se mají na co těšit. Vedení Moravskoslezského kraje totiž schválilo dotaci 14 milionů korun, za kterou bude pořízena výletní loď na přehradu Slezská Harta. Měla by pojmout přibližně 50 pasažérů.

Jan Krkoška (ANO 2011), náměstek hejtmana MS kraje: “Naším cílem je oživení lokalit, které jsou trošku zaostalé a jednou z nich je i Slezská Harta. Domníváme se, že oživení Harty velkou lodí bude lákadlem.”

Obrázky, které vidíte, jsou ale pouze ilustrační z Brněnské přehrady. Na Slezské Hartě bude jezdit jiná loď, zcela unikátní. Bude totiž využívat ekologický pohon na Li-Ionové baterie, podobně jako automobily Tesla nebo například mobilní telefony. Na jejich vývoji se podílela i Vysoká škola báňská.

Ivo Vondrák (ANO 2011), hejtman MS kraje: “Považuji to za prvek kooperace mezi regionem a univerzitou, protože to je důležité. Dá se ušetřit na těch komplikovaných nabíjecích stanicích.”

Jan Krkoška (ANO 2011), náměstek hejtmana MS kraje: “Budeme moci nabíjet elektrickým kabelem z kdejakého přístavu.”

Pokud vše půjde dobře, bude na začátku roku 2017 vypsána veřejná soutěž na dodavatele lodi. První turisté by si mohli přehradu a její okolí z hladiny prohlédnout už v létě.
Nemocnice Nový Jičín a.s.
Nový Jičín
od 26 000 Kč

Detail

družstvo BANDURKA.I & SPOL.
Frýdek-Místek
od 19 850 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu