Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kriminalisté pátrají po majitelích kradených kol

Vyřešit nesnadný úkol musí v současné době kriminalisté na Karvinsku. Hledají totiž majitelé desítek kradených kol a jejich komponentů, které se jim podařilo zajistit během šetření rozsáhlé trestné činnosti. Práci by přitom měli ulehčenou, kdyby si poškození nechali svá kola bezplatně označit syntetickou DNA.

Už mnohokrát policisté prostřednictvím naší televize pátrali po zlodějích jízdních kol. Velmi často byli totiž zachyceni průmyslovou kamerou. Nyní je ale situace opačná. Zloděj byl polapen, majitel odcizeného kola zůstává neznámý.

„Během prověřování rozsáhlé majetkové trestné činnosti jsme při jedné domovní prohlídce zabavili několik desítek jízdních kol a jejich komponentů. Teď sháníme jejich majitele,“ sdělila mluvčí policie Zlatuše Viačková.

Seznam zajištěných věcí kriminalisté zveřejnili na webových stránkách policie ČR. (http://www.policie.cz/clanek/krajske-reditelstvi-severomoravskeho-kraje-zpravodajstvi-hledame-majitele-jizdnich-kol.aspx)

„V případě, že někdo na seznamu pozná své odcizené jízdní kolo, nebo jen jeho rám, měl by kontaktovat kriminalistu, jehož jméno i telefonní číslo je součástí zveřejněné zprávy,“ dodala Viačková.

Bohužel, odcizená kola nebyla opatřena syntetickou DNA, díky níž by i u jednotlivých komponentů byl okamžitě znám původní majitel.

„Těch míst je značených hodně na různých místech a tím pádem i tzv. rychlé skládaní kola, kdy se třeba odcizily tři jízdní kola a přehodila se sedátka, řídítka apod., už nebude nic platné,“ vysvětlil manažer prevence kriminality MP Karviná Petr Slezák.

Forenzní značení je přitom bezplatné. Například v Karviné strážníci městské policie už syntetickou DNA nanesli na stovky jízdních kol a invalidních vozíků. Před pár dny byli dokonce za tento projekt oceněni Ministerstvem vnitra ČR.

Nahlásit chybu


K tématu
Statutární město Ostrava - Městská policie Ostrava
Ostrava
od 18 980 Kč/měsíc

Detail

LEFOX, s.r.o. - pracoviště Krnov
Krnov
od 9 000 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

Jansa, Mokrý, Otevřel & partneři s.r.o., advokátní kancelář, Ostrava
Ostrava
od 24 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail