Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kutil vyráběl na Třinecku smrtící propisky

Kriminalisté zadrželi v minulých dnech kutila, který v dílně na Třinecku vyráběl tlumiče hluku výstřelu na zbraně a také střílející propisky. Své výrobky prodával prostřednictvím internetu. Policisté jdou i po lidech, které si od něj tyto výrobky koupili.

Ani James Bond by se nemusel stydět za propisku, kterou dokázal vyrobit kutil z Třinecka. Muž totiž ve své dílně vyráběl speciální propisky, které by podle vyšetřovatele dokázaly i usmrtit člověka. Samozřejmě pouze na krátkou vzdálenost. Policisté 39letého muže zadrželi.

Zbyhněv Nowok, kriminalista: “Zajímavostí je, že většina zákazníků, byli legálními držiteli zbrojních průkazů, čili jim muselo být jasné, že se dopouštějí trestného činu nedovoleného ozbrojování.”

Policisté se o šikulovi dozvěděli díky internetu, kde své výrobky nabízel. Střílejících per vyrobil jen pár. Jeho hlavním artiklem byly tlumiče na malorážky. Zákazníci byli myslivci ale i sportovní střelci.

Zbyhněv Nowok, kriminalista: “K osobě pachatele mohu říct, že jde o 39letého muže z Třinecka, který byl trestán pro majetkovou trestnou činnost. Sám byl v minulosti držitelem zbrojního průkazu, který mu byl pro nespolehlivost odebrán.”

Policisté už ví přibližně o 70ti lidech, kteří si zakázané výrobky koupili. Všichni budou mít problémy. Hrozí jim odebrání zbrojních průkazů, protože tlumič výstřelu je nezákonná úprava zbraně. Kutil je vyšetřován na svobodě. Policistům vysvětlil, že si tlumiči a propiskami přivydělával.
Vánoční koncerty Miroslava Beinhauera

13.12. 17:00
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí - Velká dvorana

The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Domov Slunečnice Ostrava, příspěvková organizace

od 21 060 do 28 770 Kč/měsíc

Detail

Vězeňská služba České republiky, Věznice Plzeň

od 25 720 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků