Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rodina z Vratimova se otrávila jídlem

Hned čtyři sanitky vyrazily do Vratimova, aby pomohly rodině, která se na boží hod otrávila pravděpodobně jídlem. Záchranáři převezli do nemocnic 6 osob, včetně dvou dětí. Jaká je přesná příčina zdravotních obtíží zatím není jasné, příznaky se ale objevily po obědě.

V pondělí 25. prosince byla zdravotnická záchranná služba na nohou. Po půl čtvrté odpoledne přijalo operační středisko tísňové volání z Vratimova, kde se udělalo špatně hned 7 lidem, z toho dvěma dětem ve věku 3 a 6 let. Záchranáři se nejprve domnívali, že jde o otravu oxidem uhelnatým ze špatného topení. Proto po příjezdu na místo nejprve prověřili přítomnost plynu pomocí speciálního zařízení, které mají posádky u sebe.

Lukáš Humpl, Zdravotnická záchranná služba MS kraje: “Záchranáři na místě vyloučili otravu oxidem uhelnatým, protože v domě se nacházel plynový kotel.”

Po tomto zjištění mohli ihned bezpečně zahájit první pomoc postiženým, kteří jevili příznaky otravy.

Lukáš Humpl, Zdravotnická záchranná služba MS kraje: “Jednalo se o nevolnosti, zvracení, bolesti hlavy, ale také halucinace. Všichni postižení byli při vědomí.”

Po prvotním ošetření byli všichni až na jednu osobu přepraveni do dvou ostravských nemocnic. Naštěstí v nich ale nemuseli zůstat dlouho.

obyvatelka domu: “Dopadlo to dobře. Všichni jsou už doma.”

Co bylo přesnou příčinou otravy ještě není jasné. Podle našich informací jedla na boží hod rodina drůbež se zelím. Nabízí se tedy otrava smrtelně nebezpečným botulotoxinem tedy klobásovým jedem, který se vyskytuje u špatně tepelně zpracovaných potravin.
SHF: Velkolepá komorní hra

27.09. 17:00
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

29.09. 17:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

APAG Elektronik s.r.o.

od 22 500 do 24 500 Kč/měsíc

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o. - 01

od 16 400 do 17 500 Kč/měsíc

Detail

STAPLES HET s.r.o.

od 10 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků