Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Polští policisté měří rychlost novými radary

Jezdíte svým autem do Polska? Hlídejte si rychlost. Polští policisté mají k dispozici nové moderní ruční radary. Ty kromě rychlosti pořizují i videozáznam měřeného vozidla ve velkém rozlišení.

Nový nástroj v boji se silničními piráty mají od nového roku dopravní policisté v polském příhraničí. K dispozici jim jsou moderní ruční radary, které nezobrazují jen naměřenou rychlost.

„Radar nám umožňuje pořídit krátký videozáznam včetně fotografie ve velkém rozlišení,“ vysvětlil dopravní policista Krzysztof Sikora.

Diskutovat o tom, že policista změřil jiné vozidlo je tak bezpředmětné. Radar umožňuje okamžité zpětné přehrání zaznamenaného přestupku.

„Za překročení rychlosti hrozí řidičům pokuty až do výše 5.000 zlotých v případě, že se případ řeší u soudu. Policista může na místě udělit sankci až do výše jednoho tisíce zlotých,“ řekl policejní mluvčí Rafał Domagała.

Řidič ale pokutu nemusí zaplatit na místě. Týká se to i těch českých. Uhradit ji lze například bankovním převodem. Ignorovat se ji ovšem nevyplácí. Velký problém může mít dlužník například při odbavování na letišti.

„Pokud je daný člověk evidován v systému, že nezaplatil pokutu, nebude mu umožněn odlet do zahraničí. Odbaven bude až po uhrazení dlužné částky,“ sdělil policejní mluvčí.

Navíc, neuhrazená pokuta je navýšena o náklady spojené s jejím vymáháním a výsledná částka tak může mnohonásobně převyšovat původní sankci za překročení rychlosti.

Nahlásit chybu


K tématu
Active Colour s.r.o. - OSTRAVA
Ostrava
od 103 Kč/hod.

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o., Ostrava - Vítkovice
Ostrava
od 14 500 do 16 000 Kč/měsíc

Detail