Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Polští policisté měří rychlost novými radary

Jezdíte svým autem do Polska? Hlídejte si rychlost. Polští policisté mají k dispozici nové moderní ruční radary. Ty kromě rychlosti pořizují i videozáznam měřeného vozidla ve velkém rozlišení.

Nový nástroj v boji se silničními piráty mají od nového roku dopravní policisté v polském příhraničí. K dispozici jim jsou moderní ruční radary, které nezobrazují jen naměřenou rychlost.

„Radar nám umožňuje pořídit krátký videozáznam včetně fotografie ve velkém rozlišení,“ vysvětlil dopravní policista Krzysztof Sikora.

Diskutovat o tom, že policista změřil jiné vozidlo je tak bezpředmětné. Radar umožňuje okamžité zpětné přehrání zaznamenaného přestupku.

„Za překročení rychlosti hrozí řidičům pokuty až do výše 5.000 zlotých v případě, že se případ řeší u soudu. Policista může na místě udělit sankci až do výše jednoho tisíce zlotých,“ řekl policejní mluvčí Rafał Domagała.

Řidič ale pokutu nemusí zaplatit na místě. Týká se to i těch českých. Uhradit ji lze například bankovním převodem. Ignorovat se ji ovšem nevyplácí. Velký problém může mít dlužník například při odbavování na letišti.

„Pokud je daný člověk evidován v systému, že nezaplatil pokutu, nebude mu umožněn odlet do zahraničí. Odbaven bude až po uhrazení dlužné částky,“ sdělil policejní mluvčí.

Navíc, neuhrazená pokuta je navýšena o náklady spojené s jejím vymáháním a výsledná částka tak může mnohonásobně převyšovat původní sankci za překročení rychlosti.
SHF: Velkolepá komorní hra

27.09. 17:00
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

29.09. 17:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

EKOSAN servis s.r.o.

od 18 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

Středisko sociální prevence Olomouc, příspěvková organizace - Poradna pro rodinu Šumperk

od 24 770 do 36 470 Kč/měsíc

Detail

GOLD OFFICE s.r.o.

od 96 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků