Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Silnice z Ostravice na Bílou je pro kamiony uzavřena

Silnice mezi Ostravicí a Bílou je v těchto dnech uzavřená pro kamiony a nákladní auta. Důvodem je špatná sjízdnost kvůli současným klimatickým podmínkám. Na dodržování opatření dohlíží policisté.

Část silnice I. třídy č. 56, která v úseku Ostravice-Hlavatá prochází horskou oblastí, navíc v ochranném pásmu vodní nádrže Šance, se v zimě nesolí, ale udržuje posypovým inertním materiálem. Projíždějící auta zde musí mít povinnou zimní vybavu, což zejména řidiči nákladních vozidel nerespektují a silnici častokrát zablokují. Z toho důvodu je za zhoršené sjízdnosti cesta pro kamiony a náklaďáky uzavřena.

“Konkrétně se tedy jedná o přechodné dopravní značení, spočívající v umístění dopravní značky číslo B4 "12t", je v platnosti vždy do doby, než dojde k obnovení sjízdnosti komunikace pro nákladní dopravu. Jedná se o zákaz vjezdu nákladních automobilů, tahačů přívěsů nebo návěsů a speciálních automobilů o nejvyšší povolené hmotnosti přesahující hodnotu 12 tun,” uvedla mluvčí ŘSD Nina Ledvinová.

Dál než k čerpací stanici se kamiony nedostanou. Policisté je zde otáčí a posílají zpátky.

“V době zhoršené sjízdnosti silnice dohlíží policisté na dodržování zde umístěné přechodné úpravy. V případě nerespektování přechodného dopravního značení ze strany řidičů nákladních vozidel řeší policisté toto porušení dle svých zákonných možností uložením pokuty, příkazem na místě, popřípadě oznámením příslušnému správnímu orgánu,” sdělila mluvčí PČR F-M Karolína Bělunková.

Zákaz průjezdu kamionů platí až do odvolání. To záleží na charakteru počasí.
Den pro děti s ČPZP v ZOO Zlín

Zítra
Celý MS kraj, ZOO a zámek Zlín-Lešná

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

Zítra
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Nemocnice České Budějovice, a. s.

od 27 890 do 36 890 Kč/měsíc

Detail

Diakonie ČCE - středisko v Myslibořicích

od 28 880 do 34 900 Kč/měsíc

Detail

NERES SD s.r.o. - Klecany

od 16 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků