Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V podzemí na Karvinsku zemřel další polský horník

Ke smrtelnému pracovnímu úrazu došlo na Dole ČSA v Karviné. Bez známek života tady byl nalezen 51letý polský horník, který pracoval jako pomocník lokomotiváře. Příčina úmrtí se vyšetřuje.

Velmi rušno bylo v pondělí brzo ráno v podzemí na Karvinsku. Nalezeno zde bylo bezvládné tělo polského horníka.

„Jednalo se pomocníka strojníka. Bohužel, během přepravy zaměstnanců se zjistilo, že nedorazil do cíle. Ihned jsme vyhlásili pátrání. Když jsme prozkoumali celou přístupovou dopravní cestu, našli jsme bezvládné tělo, které bohužel nejevilo známky života,“ řekl mluvčí společnosti OKD Ivo Čelechovský.

Na místo události ihned sfárala komise odborníků, která zjišťuje příčinu tohoto smrtelného úrazu, ke kterému došlo během důlní přepravy zaměstnanců. Přítomná je i Policie České republiky.

„Policisté na místě mimo jiné zjišťují, zda se na úmrtí horníka nepodílela jiná osoba,“ vysvětlila policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Letos se jedná o první případ úmrtí horníka v karvinském podzemí. Loni zahynuli dva. V obou případech se jednalo o Poláky.

„Co se týče toho prvního úrazu, který se odehrál v únoru, tam došlo k pracovnímu úrazu polského horníka s následkem smrti během manipulace se sekcemi mechanizované výztuže,“ řekl Čelechovský.

Ke druhému smrtelnému úrazu došlo v prosinci na Dole ČSM ve Stonavě. Během vrtání svorníku v hloubce 1100 metrů pod zemí se nečekaně uvolnila hornina, která přímo zasáhla 55letého horníka.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy