Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Olympijském festivalu trénuje denně rychlobruslař

Pokud už jste byli mezi tisícovkami návštěvníků, kteří denně zaplavují Olympijský festival v Ostravě, jistě jste si všimli bruslaře, který neúnavně brázdí ledovou plochu Ostravar Arény. Jde o milovníka sportu Karla Ligockého, který se připravuje na další unikátní rekord v bruslařském maratonu.

Bruslení patří mezi nejoblíbenější sporty Olympijského festivalu v Ostravě. Bruslí se na ledové ploše venku na parkovišti, ale i uvnitř Ostravar Arény, kde mohou návštěvníci sledovat i tréninky krasobruslařů a nebo hokejistů. Možnost bruslit na profesionálním ledě arény denně využívá známý sportovec ze Suchdola nad Odrou železničář Karel Ligocki. Vzal si dokonce dovolenou.

Karel Ligocki, rychlobruslař: “Nedělám to pro rekord ani pro zviditelňování, dělám to z láskou a ze staré školy, protože ten sport miluji. Mám obrovský vztah k olympismu.”

Karel Ligocki má za sebou mimo jiné 206 maratonů v běhu a 17 ultramaratonů na 100 kilometrů. Je také držitelem mnoha rekordů v rychlobruslení. Nyní se připravuje, aby překonal svůj rekord v bruslení na 24 hodin. Ten je nyní 350 kilometrů a 700 metrů.

Karel Ligocki, rychlobruslař: “Využívám této možnosti. Mládež vidí starého kmeta jurodivého, vyšinutého, ale nechají mě bruslit.”

Karel Ligocki se chce o nový rekord pokusit na konci března v Novém Jičíně. Jeho snem je ujet 370 kilometrů. Z pokusu o nový rekord vám přineseme reportáž.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy