Reklama

Svatováclavský hudební festival rozjel nový projekt

Svatováclavský hudební festival představil nový projekt s názvem Hudební výlety. Jeho cílem je otevírání památek našeho kraje prostřednictvím hudebních produkcí. Projekt se rozhodl podpořit i MS kraj.

Reklama

Hudební výlety jsou realizovány u příležitosti 100. výročí vzniku Československé republiky. Od února do prosince 2018 uvedou 61 multižánrových koncertů nejen v sakrálních prostorách, ale také na nově zrekonstruovaných aristokratických sídlech a v technických památkách celého kraje. “Chceme přiblížit kulturu hlavně mladým lidem, kteří by za ni jinak nepřišli,” zdůraznil Lukáš Curylo (KDU-ČSL), náměstek hejtmana MS kraje.

SHF se snaží oživit i genia loci uvedením novodobých premiér děl zapomenutých skladatelů, kteří v moravskoslezském regionu žili a tvořili již od doby baroka. “Je to náš nový projekt, od kterého si slibujeme zvýšení zájmu o kulturu v našem regionu,” podotkl Igor Františák, ředitel SHF

Ve spolupráci SHF s Moravskoslezským krajem vznikne k tomuto projektu publikace Putování s hudbou, která bude mapovat místa Hudebních výletů.
H R U Š K A , spol. s r.o.
Nový Jičín
od 100 Kč do 100 Kč

Detail

Jan Hefner
Karviná
od 30 000 Kč do 60 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu