Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Svatováclavský hudební festival rozjel nový projekt

Svatováclavský hudební festival představil nový projekt s názvem Hudební výlety. Jeho cílem je otevírání památek našeho kraje prostřednictvím hudebních produkcí. Projekt se rozhodl podpořit i MS kraj.

Hudební výlety jsou realizovány u příležitosti 100. výročí vzniku Československé republiky. Od února do prosince 2018 uvedou 61 multižánrových koncertů nejen v sakrálních prostorách, ale také na nově zrekonstruovaných aristokratických sídlech a v technických památkách celého kraje. “Chceme přiblížit kulturu hlavně mladým lidem, kteří by za ni jinak nepřišli,” zdůraznil Lukáš Curylo (KDU-ČSL), náměstek hejtmana MS kraje.

SHF se snaží oživit i genia loci uvedením novodobých premiér děl zapomenutých skladatelů, kteří v moravskoslezském regionu žili a tvořili již od doby baroka. “Je to náš nový projekt, od kterého si slibujeme zvýšení zájmu o kulturu v našem regionu,” podotkl Igor Františák, ředitel SHF

Ve spolupráci SHF s Moravskoslezským krajem vznikne k tomuto projektu publikace Putování s hudbou, která bude mapovat místa Hudebních výletů.
SHF: Velkolepá komorní hra

27.09. 17:00
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

29.09. 17:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

Miroslav Grulich

od 25 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

COMFI, s.r.o. - HOTEL GOLFI

od 24 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

LB GASTRO s. r. o.

od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků