Svatováclavský hudební festival rozjel nový projekt

Svatováclavský hudební festival představil nový projekt s názvem Hudební výlety. Jeho cílem je otevírání památek našeho kraje prostřednictvím hudebních produkcí. Projekt se rozhodl podpořit i MS kraj.

Reklama

Hudební výlety jsou realizovány u příležitosti 100. výročí vzniku Československé republiky. Od února do prosince 2018 uvedou 61 multižánrových koncertů nejen v sakrálních prostorách, ale také na nově zrekonstruovaných aristokratických sídlech a v technických památkách celého kraje. “Chceme přiblížit kulturu hlavně mladým lidem, kteří by za ni jinak nepřišli,” zdůraznil Lukáš Curylo (KDU-ČSL), náměstek hejtmana MS kraje.

SHF se snaží oživit i genia loci uvedením novodobých premiér děl zapomenutých skladatelů, kteří v moravskoslezském regionu žili a tvořili již od doby baroka. “Je to náš nový projekt, od kterého si slibujeme zvýšení zájmu o kulturu v našem regionu,” podotkl Igor Františák, ředitel SHF

Ve spolupráci SHF s Moravskoslezským krajem vznikne k tomuto projektu publikace Putování s hudbou, která bude mapovat místa Hudebních výletů.
Hudební maraton Leoše Janáčka

25.10. 19:00 - 28.10. 21:00
Celý MS kraj, Ostrava, Hukvaldy

JP dopravní služby s.r.o.
Opava
od 24 000 Kč do 26 000 Kč

Detail

KŠX-Delta, s.r.o.
Ostrava-město
od 21 000 Kč do 27 000 Kč

Detail

VOJMAR s.r.o.
Karviná
od 17 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu