Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Stříteži budou železniční přejezd chránit závory

Železniční přejezd ve Stříteži na Frýdecko-Místecku budou zanedlouho chránit závory. Místní občané zvýšení bezpečnosti vítají. Doufají ovšem, že Správa železniční dopravní cesty zároveň upraví i přilehlé nástupiště. Pro cestující je totiž velmi nebezpečné.

Frekventovaný železniční přejezd ve Stříteži poblíž vlakové zastávky je osazen pouze světelnou signalizací. V rámci velké investiční akce Správy železniční dopravní cesty se to brzy změní.

„Kromě závor zde bude vybudovaný i samostatný přechod pro chodce. Pouze investice do zabezpečení na tomto přejezdu vyjde na více jak 10 milionů korun,“ řekl mluvčí SŽDC Marek Illiaš.

Odstraněna byla i část nádražní budovy, která řidičům bránila ve výhledu.

„Určitě to je dobrý nápad, protože to bude takové bezpečnější pro lidi.“ „Je to správně, protože bude větší přehled.“ „Když tady budou závory, bude to určitě bezpečnější.“ „Je to správně, ale čekáme, až nám zvednou to nástupiště, protože to je tady strašně upadnuté. My z toho vláčku musíme seskakovat. Pod vlak už tady jedna paní spadla,“ řekli obyvatelé Stříteže.

„Je to problém, protože ta výška toho nástupu do vlaku je celkem velká. Zejména starším lidem to dělá problém. My jsme před časem, asi dva roky zpátky, inicializovali schůzku se SŽDC, kde nám to bylo částečně přislíbeno,“ dodal starosta Stříteže Miroslav Jaworek.

Bohužel, jak jsme zjistili, cestující se nového nástupiště hned tak nedočkají. V rámci modernizace přejezdů na trati Frýdek-Místek - Český Těšín za více jak 65 milionů korun se s modernizací a výstavbou bezbariérového nástupiště nepočítá.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy