Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravu čeká v sobotu svátek českého florbalu

Do Ostravy se v sobotu sjedou florbaloví fanoušci z celé země. Právě v Moravskoslezské metropoli se totiž uskuteční Superfinále domácí nejvyšší soutěže žen i mužů. Skvělým úspěchem je to, že obě finále budou mít zástupce z Ostravy - domácí Vítkovice.

Už tuto sobotu čeká Ostravu skutečný svátek českého florbalu. Poprvé se zde v Ostravar Aréně odehrají finálové zápasy nejvyšší soutěže mužů i žen - tzv. Superfinále. Diváci i hráči se mají na co těšit. Ve čtvrtek zbývalo posledních 900 lístků a je tedy pravděpodobné, že bude vyprodáno. Sportovce tak požene 10 tisíc fanoušků. “Už před dvěma lety jsme začali řešit, která lokalita by byla pro Superfinále nejlepší. Jedním z klíčových faktorů byl zájem Ostravy a MS kraje. Florbaloví fanoušci dokázali i v minulosti vytvořit fantastickou atmosféru a proto byla ta volba nakonec jednoduchá,” vysvětlil prezident Českého florbalu Filip Šuman.

Je skvělé, že v obou zápasech Superfinále budou mít zastoupení domácí Vítkovice. Ženský tým se utká od 14 hodin se zkušeným Chodovem. “Je to obrovská euforie a my jsme moc rádi, že to bude před domácím publikem. Pevně věříme, že ostravské publikum bude lepší, než pražské,” řekla hráčka SC Vítkovice Katarína Klapitová.

Vítkovické muže pak od 17 hodin čeká tým z Mladé Boleslavi, který je podle odborníků favoritem na zisk titulu už od začátku sezóny. “Já se moc těším. Plná hala, 10 tisíc diváků. Takových zápasů moc florbalista za život nezažije,” vysvětlil Tomáš Sladký, hráč SC Vítkovice.

Diváci se mohou těšit i na další bohatý doprovodný program, který začíná už od devíti třiceti.
Drahoušku, toužím po tobě / divadelní hra

Dnes
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

SHF: Velkolepá komorní hra

27.09. 17:00
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

29.09. 17:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

SVS 2000 spol. s r. o. - 011

od 17 800 Kč/měsíc

Detail

FEE Transport s.r.o., Moravská Ostrava

od 35 000 do 60 000 Kč/měsíc

Detail

Sírius, příspěvková organizace

od 21 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků