Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vítězi RBP Street hokeje jsou gymnazisté z Č.Těšína

Ostrava se ve čtvrtek stala hostitelem velkého finále RBP Street hokeje. Nejlepší týmy Moravskoslezského a Olomouckého kraje a z okresu Vsetín se utkaly o titul v prestižním turnaji žáků základních škol a víceletých gymnáizií ve florbalu. Celkem se v rámci tohoto turnaje utkaly tisíce dětí.

Asi každý školák v Moravskoslezském a Olomouckém kraji a také v okrese Vsetín, zná turnaj RBP Street hokej. V letošním roce se tisíce žáků utkaly už po 13. Pravidla jsou velmi jednoduchá. Týmy tvoří 5 chlapců či dívek do 13 let. Ti hrají nejprve školní kola a pak přes oblastní kola postupují vítězové až do velkého finále ve sportovní hale v Ostravě - Dubině. “Pokud zdravý životní styl podporují rodiny, školy, starosta a region, jsem rád, že se může zapojit i zdravotní pojišťovna, ” uvedl ředitel Revírní bratrské pokladny Antonín Klimša a ředitel pro vnější vztahy společnosti RESIDOMO Roman Frkous dodal: “My jsme strašně rádi, že můžeme něco takového podpořit, protože kde se dobře žije, tam se dobře bydlí a to je přesně to, co my chceme.”

Na začátku soutěžilo na 7 tisíc dětí z asi 150 škol. Do velkého finále pak postoupilo 72 družstev, které do Ostravy přijeli povzbudit jejich spolužáci.Nejvíce sil si do závěrečných bojů ušetřili žáci Gymnázia Josefa Božka Český Těšín, kteří ve finále porazili děti ze školy v Petrovicích u Karviné. “Bylo to dobré, soupeř hrál výborně, ale využili jsme jejich chyby,” řekl jeden z členů vítězného týmu a spoluhráč dodal: ”Je to super pocit.” Mezi sebou se utkali také děti z malotřídek. Mezi těmi byli nejlepší sportovci z Proskovic.

Generálním partnerem turnaje je Revírní bratrská pokladna. Dalšími partnery jsou Moravskoslezský kraj a Residomo.
Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

Zítra
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

Titanic / komedie Divadla Kalich

27.10. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Walley & company s.r.o. - pracoviště Loděnice

od 17 800 Kč/měsíc

Detail

MAKOVEC a.s. - Olomouc, OD Terno

od 24 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků