Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Problémoví nájemníci z Jihu končí na ulici

Kontroly obecních bytů na Jihu nekončí. Problémoví nájemníci tak mají smůlu. Radnice už ukončila nájemní smlouvu dvěma desítkám z nich a dalším 36 poslala varování. Pokud se nepolepší, dopadnou stejně.

Od loňského listopadu do března letošního roku v Ostravě Jihu zkontrolovali už více než 400 bytů. Výsledkem je 20 výpovědí z nájmu. Vzkaz radnice nájemníkům je tak jasný. Kdo se nebude chovat slušně, skončí na ulici.

“Ve 12 případech byl byt již vrácen zpátky a dalších 36 nájemníků jsme vyzvali ke sjednání nápravy před podáním výpovědi z nájmu. Nejhorší situace prozatím je na ulici Václava Košaře 4,” říká Markéta Langrová, radní MOb Ostrava-Jih.

Právě tady byl napaden domovník, který skončil v nemocnici. Lidé měli strach zejména z údajných narkomanů.

“Feťáci, injekční stříkačky, je to katastrofa, je to čím dál tím horší. Určitě přivítáme, kdyby se to hodně změnilo, nebo ty kamery aspoň, kdyby se tu daly,” stěžuje si jedna z nájemnic

A kontroly bytů stále pokračují. Teď úředníci v doprovodu policie vyrazili do dvou obecních domů v ulicích Čujkovova a Pavlovova, ve kterých si lidé stěžovali na hluk a nepořádek.

“Opětovně budeme kontrolovat technický stav těchto bytů, počty nahlášených osob žijících v těchto bytech a to, zda nájemníci užívají byt v souladu s platnou nájemní smlouvou a domovním řádem,” uvádí Markéta Langrová, radní MOb Ostrava-Jih

“Až na ty dveře dole, že to pořád někdo likviduje.”

“Na teto půlce jako je klid. Sice byl problém s jednou nájemnicí, ale to už pak jako ji vyšoupli pryč.”

Radnice chce dát zkontrolované domy do pořádku a připravuje jejich opravy.

Nahlásit chybu


K tématu
WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 55 000 Kč/měsíc

Detail

ALGON, a.s. - pracoviště
Staré Město
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - OSTRAVA
Ostrava
od 103 Kč/hod.

Detail