Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Krnováci si vybírají TOP 10 priorit města

V Krnově si určili další priority. Celkem 18 nejdůležitějších problémů z 9 oblastí navrhli účastníci Fóra zdravého města ve Středisku volného času. Patří mezi ně například veřejné wi-fi, obchodní zóna nebo nové prostory pro městskou knihovnu.

Lidé v Krnově mohou až do 18.května hlasovat o prioritách města. A to prostřednictvím webového formuláře na webu radnice. 18 nejdůležitějších problémů nadefinovali účastníci Fóra zdravého města. Teď se bude v anketě vybírat TOP desítka. Každý obyvatel může udělit až 6 hlasů.

“7.ročník Fóra zdravého města je pro nás jako vedení města velmi důležité, protože to je jakýsi obraz občanů, co by si přáli ve městě jaksi vybudovat, nastavit jinak,apod. Takže já jsem rád za to, že občané se zapojili do Fóra zdravého města a navrhnou si svoje aktivity, které věřím, že budou posléze v následujícím roku realizovány, říká Jan Krkoška, místostarosta Krnova

“Dnešní veřejné fórum já považuju za velmi povedené osobně. Za prvé, měli jsme zhruba kolem 70 občanů, což jako je na velikost tohoto města docela hodně. Za druhé mě se aspoň zdálo, že byla velmi otevřená přátelská atmosféra a že i náměty, které vyplynuly, tak jsou některé z nich poměrně jednoduše a lehce zrealizovatelné,” pochvaluje si atmosféru Dana Diváková, Národní síť zdravých měst

Na Fóru zdravého města. kterého se zúčastnili i školáci, se nejen vybíraly nové náměty, ale také se hodnotilo, v jakém stavu jsou priority z loňska.

“Já jsem spokojená a jsem ráda, že už to bude konečně řešit s tím Cvilínem a že i ta wi-fi a všechno se mi líbí, jsem spokojená.”

“Zlepšení linek autobusových spojů a úprava parku za Albertem.”

“Hodnotím to velice pozitivně. Za mě na mém stole padly docela zajímavé návrhy, byla tam i rekonstrukce divadla, jsem za to moc ráda a ta v rámci mého úseku zvítězila,” uvádí Petra Manczalová, ředitelka MIKSu

Právě rekonstrukce divadla byla jednou z priorit i loňského Fóra, kterou se nepodařilo dotáhnout do konce hlavně kvůli tomu, že město nezískalo dotace v programech česko-polské spolupráce.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy