Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Férový piknikový happening ve Starém Městě

Staré Město na Bruntálsku se zapojilo do celorepublikové akce Férová snídaně. Piknikovým happeningem tak lidé podpořili pěstitelé v zemích Afriky, Asie a Latinské Ameriky, kteří za své výrobky nedostávají spravedlivě zaplaceno. A také lokální produkty.

Obyvatelé Starého Města na Bruntálsku společně posnídali. Každý si doma něco připravil a přinesl k ochutnání. Dali tak najevo, že jim není jedno, v jakých podmínkách pracují zejména lidé ze zemí třetího světa, kteří k nám dodávají kávu, kakao, banány a jiné potraviny.

“Nedostanou spravedlivě zaplaceno, nemají dobré pracovní podmínky, pracují často děti, těhotné ženy a obsahem té fairtradeové snídaně je, že podporujeme férový obchod, takže si nakoupíme férově vyrobené výrobky a z těch výrobků uděláme snídani. Tady se potkáme, tu snídani položíme na velký rautový stůl a potom všichni společně zkoušíme, co kdo vymyslel,” říká Eva Vrobelová, organizátorka

“Vyrábím vaječinku z domácích vajíček a s domácí anglickou.”

“Pavel vyráběl pampeliškový likér a já jsem udělala vaječnou pomazánku s bylinkama a na domácí takový chlebík.”

“Nejvíc mě chutnaly vajíčka teda smažené. Z těch fairtradeových slepic to je fakt bezva a teď se chystám na palačinku, tak uvidíme.”

“Asi nejlepší byla ta vajíčková pomazánka.”

“Mě chutnalo všechno.”

Férová snídaně se každoročně koná při příležitosti Světového dne pro fair trade a rok od roku láká čím dál více lidí. Letos si ji v Česku nenechalo ujít přes 8 tisíc lidí na 172 místech republiky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy