Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rodiče dětí ZŠ Škarvady se obávají zhoršení výuky

Rodiče dětí, které chodí na základní školu gen. Zdeňka Škarvady v Ostravě -Porubě bijí na poplach. Obávají se zhoršení kvality výuky. Po zrušení sousední školy totiž radnice rozšířila spádovou oblast a tak bude muset tato výběrová škola, zaměřená na výuku cizích jazyků, přijmout i méně talentované děti.

Radnice v Ostravě - Porubě rozhodla o zrušení klasické výuky na škole Ludovíta Štůra a její přeměně na Waldorfskou školu. Důvodem byl malý zájem. V tomto školním roce se například přihlásilo pouze 15 žáků, navíc výhradně ze sociálně znevýhodněného prostředí. Spádová oblast této školy byla rozdělena. “My jsme s kolegy z odboru rozdělili celou spádovou oblast na šest škol v docházkové vzdálenosti tak, aby došlo k rovnoměrnému rozdělení všech dětí,” vysvětlil místostarosta Ostravy - Poruby Petr Zábojník.

Mezi vybranými je i škola Zdeňka Škarvady, která se zaměřuje na bilingvní výuku jazyků a je určena především pro nadané děti. Jejich rodiče se obávají, že příchod dětí z vyloučené lokality sníží kvalitu vzdělávání. “Ředitelka musí přijmout netalentované žáky, kteří budou brzdit výuku ostatních žáků ve třídě,” sdělil své obavy jeden ze zástupců rodičů Libor Firla a Radim Hložek dodal: “Pravděpodobný je také odliv kvalifikovaných lektorů na jiné, třeba soukromé školy.”

Rodiče se sešli i s vedením radnice a snaží se rozhodnutí zvrátit. “Oboustranným závěrem je, že obě strany mají zájem zachovat bilingvní výuku a především mají zájem zachovat současnou kvalitu a rozsah výuky,” oznámil výsledek jednání mluvčí porubské radnice Martin Otipka.

Jedním z řešení by podle rodičů mohlo být převedení dětí na školy, které se potýkají s nedostatkem žáků. Další schůzka rodičů s vedením Poruby je plánována na polovinu června.
Drahoušku, toužím po tobě / divadelní hra

Zítra
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

SHF: Velkolepá komorní hra

27.09. 17:00
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

29.09. 17:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

PROFILACK s.r.o.-004 (COLORCENTRUM-PROFI)

od 18 000 do 22 000 Kč/měsíc

Detail

K.A.L.T. Pneu a.s.

od 18 500 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

LIVOL WORKS s.r.o. - Jirny

od 14 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků