Hvězdou Dragon cupu byl Philip Sahagun

V Karviné se uskutečnil velký festival Dragon cup. Kromě světového poháru v bojovém umění a mistrovství České republiky v thaiboxu byl k vidění rytířský turnaj nebo ukázky ozbrojených složek. Hvězdou festivalu byl americký kung-fu bojovník Philip Sahagun.

Velký festival Dragon cup se po roce vrátil do Karviné. Tentokrát mohli návštěvníci vidět 211 závodníků ze sedmi zemí světa s celkovým počtem 465 startů. Nechyběla padesátka thaiboxerů a rytířů.

“Máme tady přes 40 závodních týmů ze sedmi států a je to vzdání holdu městu Karviná, ve kterém působíme k příležitosti 750 let jsme ten turnaj přinesli zpět do Karviné,” řekl Jaroslav Szweda, pořadatel Dragon cupu.

Hvězdou festivalu byl dvojnásobný mistr světa Kung-Fu v tradičním Wushu Philip Sahagun, který jako jeden z mála má přístup do kláštera Shaolin.

“Ta první ukázka se týkala procvičování zdraví těla, bylo to o energii, o rozproudění krve v těle. Druhá ukázka s bičem je součástí mého představení v Las Vegas,” vysvětlil Philip Sahagun.

Návštěvníci Dragon cupu mohli vidět kromě soutěžících na několika stanovištích i dynamické a statické ukázky Armády České republiky, policie, celní správy a městské police. Velký zájem vzbudil rytířský turnaj, který byl součástí Dragon cupu.