Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Edukační zázemí Centra pečovatelské služby Frýdek-Místek

V České republice jedinečnou službu nabízí Centrum pečovatelské služby ve Frýdku-Místku. Jedná se o modelový byt, ve kterém se zájemci naučí, jak v domácím prostředí pečovat o svého blízkého, který se o sebe nemůže postarat sám.

Pokud chcete sami pečovat o svého blízkého v domácím prostředí, ale máte strach, že to nezvládnete, pomůže vám Edukační zázemí Centra pečovatelské služby ve Frýdku-Místku. Jedná se o modelový byt, ve kterém vám sociální pracovnice ukáží, jak na to.

“Přijde maminka domů z nemocnice. Nějakým způsobem se jí vážně zhoršil zdravotní stav a my toho pečujícího naučíme, jak má například polohovat na lůžku, jakým způsobem může lůžko za přítomnosti toho svého blízkého povléknout, jakým způsobem ho může přemístit například na křeslo, dostat ho do koupelny a podobně,” popsala vedoucí pečovatelské služby Šárka Prokopová.

Edukační zázemí otevřelo Centrum pečovatelské služby v listopadu minulého roku. Od té doby se v něm vystřídalo na třista pečujících.

“Například paní, která se obávala o svou maminku doma. Když jsme se jí zeptali, co je vlastně největší problém, řekla, že nezvládne ani základní hygienu. Tudíž jsme ji pozvali do našeho Edukačního zázemí a ukázali jsme jí v praxi, jak to má dělat. Ona si vyzkoušela různé metody, techniky a pečuje o ni,” řekla sociální pracovníce pečovatelské služby Barbora Soukalová.

Poté, co si v Edukačním zázemí osvojíte potřebné dovednosti, můžete si také vypůjčit pomůcky, se kterými jste se právě naučili pracovat a které vám usnadní péči do doby, než si zajistíte své vlastní. Inforamce a kontakty jsou na webových stránkách www.psfm.cz.
Drahoušku, toužím po tobě / divadelní hra

Zítra
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

SHF: Velkolepá komorní hra

27.09. 17:00
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

ČER-BET cz s.r.o. Praha

od 17 900 Kč/měsíc

Detail

STAVITELSTVÍ TRYNKL s.r.o.

od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Dagmar Hlavsová, Bar-herna Cobra

od 17 800 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků