Reklama

Edukační zázemí Centra pečovatelské služby Frýdek-Místek

V České republice jedinečnou službu nabízí Centrum pečovatelské služby ve Frýdku-Místku. Jedná se o modelový byt, ve kterém se zájemci naučí, jak v domácím prostředí pečovat o svého blízkého, který se o sebe nemůže postarat sám.

Reklama

Pokud chcete sami pečovat o svého blízkého v domácím prostředí, ale máte strach, že to nezvládnete, pomůže vám Edukační zázemí Centra pečovatelské služby ve Frýdku-Místku. Jedná se o modelový byt, ve kterém vám sociální pracovnice ukáží, jak na to.

“Přijde maminka domů z nemocnice. Nějakým způsobem se jí vážně zhoršil zdravotní stav a my toho pečujícího naučíme, jak má například polohovat na lůžku, jakým způsobem může lůžko za přítomnosti toho svého blízkého povléknout, jakým způsobem ho může přemístit například na křeslo, dostat ho do koupelny a podobně,” popsala vedoucí pečovatelské služby Šárka Prokopová.

Edukační zázemí otevřelo Centrum pečovatelské služby v listopadu minulého roku. Od té doby se v něm vystřídalo na třista pečujících.

“Například paní, která se obávala o svou maminku doma. Když jsme se jí zeptali, co je vlastně největší problém, řekla, že nezvládne ani základní hygienu. Tudíž jsme ji pozvali do našeho Edukačního zázemí a ukázali jsme jí v praxi, jak to má dělat. Ona si vyzkoušela různé metody, techniky a pečuje o ni,” řekla sociální pracovníce pečovatelské služby Barbora Soukalová.

Poté, co si v Edukačním zázemí osvojíte potřebné dovednosti, můžete si také vypůjčit pomůcky, se kterými jste se právě naučili pracovat a které vám usnadní péči do doby, než si zajistíte své vlastní. Inforamce a kontakty jsou na webových stránkách www.psfm.cz.
Festival LETNÍ ŠAPITÓ 2019: Skleněný zvěřinec / představení

Dnes 19:30 - 20:36
Celý MS kraj, Štěrkovna Hlučín

Sportovcům na dětech záleží! /Akce v Kozlovicích

23.06. 15:00 - 16.06. 20:36
Celý MS kraj, areál sportu v Kozlovicích u Přerova

Tomáš STRAUB s.r.o.
Opava
od 15 000 Kč

Detail

SUNGWOO HITECH s.r.o.
Ostrava-město
od 80 000 Kč

Detail

HONG ZHAN s.r.o.
Ostrava-město
od 30 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu