Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ukradené peníze z Petrovic ukryli lupiči do kočárku

Brutální přepadení zažila prodavačka v malém obchůdku v Petrovicích u Karviné. Těsně před zavírací dobou do obchodu vtrhli dva mladíci, praštili ženu a s noži v rukou ukradli peníze. Policie rozjela rychlou akci a do hodiny byli oba zadrženi. Jednomu je 17 a druhému dokonce jen 15 let.

Krátce před dvacátou hodinu šla prodavačka obchodu v Petrovicích u Karviné ke dveřím a chtěla zavřít. V tu chvíli do dveří prudce strčili dva mladíci. Než se vzpamatovala dostala pěstí do obličeje až upadla na zem. Oba měli v rukou nože. “Otevřela dveře, dostala ránu, spadla na zem a oni měli takové nože,” popisovala přepadení kolegyně přepadené prodavačky.

Žena ze strachu o život raději vydala peníze. Odnesli si přes 100 tisíc korun, alkohol a mobil. Policisté rychle rozjeli pátrací akci. Byl povolán i pes Rej. Netrvalo dlouho a měli je. Lupiči se schovali v domě asi půl kilometru daleko. “Karvinští policisté se společně s pořádkovou jednotkou takticky rozmístili kolem domu. Do hodiny byli oba mladíci zadrženi,” uvedla mluvčí policie Zlatuše Viačková.

Ukázalo se, že mladíci mají teprve 17 a 15 let a jsou prý švagři. Rodina bydlí v domě v Petrovicích teprve 3 měsíce a mladíci se už uvedli. V Karviné oloupili muže a starší z dvojice ještě okradl taxikáře. Toho také nechal soudce ve vazbě. Mladší je na svobodě. “Určitě toho lituju,” řekl nám mladík. Proč ale loupil, říct nedokázal. Peníze prý nepotřebovali. Ukradené věci vyčenichal služební pes a peníze našli policisté v kočárku pod miminem, kde je schovala matka. Za to ji nyní hrozí trestní stíhaní také.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy