Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Gang lupičů pomohla odhalit DNA jednoho z nich

Téměř čtyři roky unikal kriminalistům gang lupičů, který v roce 2015 přepadával večerky v ostravském městském obvodu Jih. Pak ale jeden z lupičů udělal chybu, když nahlásil uložení bomby v pražském nákupním centru. Policisté ho totiž dopadli a při srovnávání vzorků DNA zjistili, že před lety loupil v Ostravě.

V roce 2015 krátce před Vánocemi jsme vás informovali o řádění gangu lupičů v Ostravě. Vybírali se trafiky a večerky v obvodu Jih. Maskovali se kuklami a nebo maskami. Jeden z těchto případů se odehrál v Hrabůvce na ulici Horní. “Přes obličej měli šátky a za Venuší měli masky. ten jeden měl masku smrťáka. Kolega slyšel i výstřel,” řekla nám tehdy prodavačka sousední večerky. “V některých případech se ty ženy zalekly a utekly dozadu. V jednom případě se nám stalo, že ten lupič přišel se zápalnou lahví,” popsal styl loupeží kriminalista Radim Bena.

Lupiči přepadli 8 provozoven. Policisté po nich marně pátrali. Dokonce některé večerky i hlídali, ale lupiči loupili jinde. Pak jejich řádění ustalo. Vyšetřování bylo zastaveno a policistům zůstalo jen DNA, které získali z nalezené kukly. Nyní po téměř 4 letech se objevila shoda. Šlo o mladíka, který vyhrožoval odpálením bomby v pražském obchodním centru. Policisté znovu případ otevřeli a nakonec vypátrali tři mladíky, kteří byli v době loupeží nezletilí. “Jsou stíháni na svobodě. K trestné činnosti z roku 2015 se doznali. V současné době pracují a studují. Není to tak, že by páchali další trestnou činnost a nebo pokračovali,” dodal kriminalista.

Zajímavý je důvod, proč s loupežemi přestali. Kromě jednoho případu jim to totiž nikde nevyšlo. Prodavačky je vždy vyhnaly, protože působili jako děti. Jednou dokonce smetákem. Přesto jim hrozí 10 let vězení.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků