Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě se konají už jedenácté Dny Ruska

Už pojedenácté se v Ostravě konají Dny Ruska. Kromě nejrůznějších kulturních a společenských akcí patří vždy k jejich vrcholům mezinárodní konference euroasijského ekonomického svazu. Konference je příležitostí pro obchodníky, podnikatele a zástupce průmyslových komor navázat bližší vztahy s východními zeměmi.

Dny Ruska v Ostravě se poprvé konaly v roce 2008. V průběhu let se rozšířily z jednoho slavnostního večera na dva týdny nejrůznějších akcí. Kulturních ale i sportovních, jako třeba golf na Ostravici. Hlavní akcí je pak byznys den Euroasijského ekonomického svazu. “Je to akce, kterou se snažíme otevírat dveře na východ a podnikatelům z východu dveře do ČR. Zaměřujeme se nejen na Rusko ale na celý prostor, který se nazývá Euroasijský ekonomický svaz,” vysvětlil honorární konzul Ruské Federace v Ostravě Aleš Zedník a velvyslanec Arménie v ČR J.E. Tigran Teiranian dodal: “Myslím, že jsou tato setkání velmi přínosná. Máme možnost setkat se s místními obchodníky, seznámit se s jejich výrobky a představit ty naše. “

Příležitosti setkat se se zástupci zemí jako například Kazachstán, Tatarstán a nebo Bělorusko využila i řada podnikatelů a zástupců firem, které se poohlížejí po nových trzích. “Města potřebují řešit a regulovat dopravu a to je to, co my nabízíme. Ta města na východě to ještě nemají propracované. My se tím zabýváme dlouhodobě a jsme schopni jim to nabídnout,” uvedl zástupce firmy AŽD Praha Robert Janko.

Na závěr Dnů Ruska v Ostravě čeká účastníky návštěva Památníku 2. sv. války v Hrabyni, kde se uskuteční vzpomínková akce.

Nahlásit chybu
Dalphen Building s.r.o., Ostrava, Frýdek-Místek, Loučná nad Desnou
Ostrava
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Karel Skupień - kravín Folwark
Písek
od 28 000 Kč/měsíc

Detail

BTC servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 35 000 do 70 000 Kč/měsíc

Detail