V Ostravě se konají už jedenácté Dny Ruska

Už pojedenácté se v Ostravě konají Dny Ruska. Kromě nejrůznějších kulturních a společenských akcí patří vždy k jejich vrcholům mezinárodní konference euroasijského ekonomického svazu. Konference je příležitostí pro obchodníky, podnikatele a zástupce průmyslových komor navázat bližší vztahy s východními zeměmi.

Reklama

Dny Ruska v Ostravě se poprvé konaly v roce 2008. V průběhu let se rozšířily z jednoho slavnostního večera na dva týdny nejrůznějších akcí. Kulturních ale i sportovních, jako třeba golf na Ostravici. Hlavní akcí je pak byznys den Euroasijského ekonomického svazu. “Je to akce, kterou se snažíme otevírat dveře na východ a podnikatelům z východu dveře do ČR. Zaměřujeme se nejen na Rusko ale na celý prostor, který se nazývá Euroasijský ekonomický svaz,” vysvětlil honorární konzul Ruské Federace v Ostravě Aleš Zedník a velvyslanec Arménie v ČR J.E. Tigran Teiranian dodal: “Myslím, že jsou tato setkání velmi přínosná. Máme možnost setkat se s místními obchodníky, seznámit se s jejich výrobky a představit ty naše. “

Příležitosti setkat se se zástupci zemí jako například Kazachstán, Tatarstán a nebo Bělorusko využila i řada podnikatelů a zástupců firem, které se poohlížejí po nových trzích. “Města potřebují řešit a regulovat dopravu a to je to, co my nabízíme. Ta města na východě to ještě nemají propracované. My se tím zabýváme dlouhodobě a jsme schopni jim to nabídnout,” uvedl zástupce firmy AŽD Praha Robert Janko.

Na závěr Dnů Ruska v Ostravě čeká účastníky návštěva Památníku 2. sv. války v Hrabyni, kde se uskuteční vzpomínková akce.
Vyšetření Vašich znamének zdarma v 15 městech

14.05. 10:00 - 06.06. 17:00
Celý MS kraj, Viz. tabulka

Den dětí pod Lysou horou

01.06. 11:00 - 21.05. 17:40
Celý MS kraj, Koupaliště Sluníčko, Ostravice

Tomáš STRAUB s.r.o.
Opava
od 15 000 Kč

Detail

Quick Agency 4all s.r.o.
Nový Jičín
od 15 000 Kč

Detail

Beskydské uzeniny, a.s.
Frýdek-Místek
od 23 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu