Reklama

V Ostravě se konají už jedenácté Dny Ruska

Už pojedenácté se v Ostravě konají Dny Ruska. Kromě nejrůznějších kulturních a společenských akcí patří vždy k jejich vrcholům mezinárodní konference euroasijského ekonomického svazu. Konference je příležitostí pro obchodníky, podnikatele a zástupce průmyslových komor navázat bližší vztahy s východními zeměmi.

Reklama

Dny Ruska v Ostravě se poprvé konaly v roce 2008. V průběhu let se rozšířily z jednoho slavnostního večera na dva týdny nejrůznějších akcí. Kulturních ale i sportovních, jako třeba golf na Ostravici. Hlavní akcí je pak byznys den Euroasijského ekonomického svazu. “Je to akce, kterou se snažíme otevírat dveře na východ a podnikatelům z východu dveře do ČR. Zaměřujeme se nejen na Rusko ale na celý prostor, který se nazývá Euroasijský ekonomický svaz,” vysvětlil honorární konzul Ruské Federace v Ostravě Aleš Zedník a velvyslanec Arménie v ČR J.E. Tigran Teiranian dodal: “Myslím, že jsou tato setkání velmi přínosná. Máme možnost setkat se s místními obchodníky, seznámit se s jejich výrobky a představit ty naše. “

Příležitosti setkat se se zástupci zemí jako například Kazachstán, Tatarstán a nebo Bělorusko využila i řada podnikatelů a zástupců firem, které se poohlížejí po nových trzích. “Města potřebují řešit a regulovat dopravu a to je to, co my nabízíme. Ta města na východě to ještě nemají propracované. My se tím zabýváme dlouhodobě a jsme schopni jim to nabídnout,” uvedl zástupce firmy AŽD Praha Robert Janko.

Na závěr Dnů Ruska v Ostravě čeká účastníky návštěva Památníku 2. sv. války v Hrabyni, kde se uskuteční vzpomínková akce.
H R U Š K A , spol. s r.o.
Nový Jičín
od 100 Kč do 100 Kč

Detail

Jan Hefner
Karviná
od 30 000 Kč do 60 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu