Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Člen ochranky zosnoval v Opavě své přepadení

Velké překvapení čekalo policisty při vyšetřování přepadení členů bezpečnostní služby před nákupním centrem Terno v Opavě. Zjistili totiž, že jeden z přepadených byl zároveň i organizátorem loupeže, který se domluvil se dvěma známými. Teď je čeká vězení.

V polovině dubna si před nákupním centrem Terno v Opavě počíhal maskovaný lupič na dva členy bezpečnostní služby BOIS, kteří odnášeli tržbu. Nastříkal jim do obličejů slzný plyn a i s kumpánem, který čekal v nastartovaném autě odjeli. “Hlídka se ho snažila pronásledovat, ale s tím poškozeným zrakem ho nebyli schopni dostihnout,” popsal přepadení ředitel ochranné služby BOIS Ondřej Pekárek.

Policisté po pachatelích pátrali, ale nezahálelo ani vedení bezpečnostní služby. Právě to policii nabídlo svou hypotézu, že pachatelé musejí být napojeni na jejich agenturu. To se potvrdilo. “Jeden z těch přepadených byl samotný pachatel.Naplánoval to, řekl kdy a kde se to stane a sám se toho v pozici poškozeného zúčastnil,” upřesnil kriminalista Adam Suchánek.

Při domovních prohlídkách byly nalezeny věci z loupeže i část z ukradených přibližně dvou set tisíc. Část peněz utratili pachatelé za mobily, zařízení do bytu i dovolenou. “Komisař dal na všechny návrh na vzetí do vazby. Soud to akceptoval jen u jednoho z nich a ostatní jsou vyšetřováni na svobodě. Hrozí jim 10 let vězení,” dodal mluvčí PČR Opava René Černohorský. Proč vlastně loupež provedli, pachatelé nevysvětlili. Bylo to prý spontánní rozhodnutí a i když měli nějaké dluhy, nouzí netrpěli.
Vánoční koncerty Miroslava Beinhauera

13.12. 17:00
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí - Velká dvorana

The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

K&V working group s.r.o. - ag. zprostř. okres Domažlice a Plzeň-město

od 14 600 Kč/měsíc

Detail

A.R.H. GROUP s.r.o. - (areál firmy VELKÁ PECKA s.r.o.)

od 15 500 do 17 100 Kč/měsíc

Detail

IESA Logistics a.s.

od 24 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků