V Karviné se prolínaly kultury národnostních menšin

Na Masarykově náměstí v Karviné se potkali zástupci národnostních menšin, aby návštěvníkům připomněli tradice a kulturu svých zemí prostřednictvím tanců a zpěvu. Velkou pozornost budily u diváků vietnamské soubory.

Po dvoudenních pestrých oslavách města patřila neděle tradičnímu festivalu národnostních menšin. Zástupci spolků Slováků, Židů, Řeků, Romů Poláků, Maďarů společně s primátorem města pozdravili přítomné na Masarykově náměstí a popřáli jim co nejvíce zážitků v podobě představení jednotlivých kultur v tanci, zpěvu ale i tradičních pokrmech.

Velkou pozornost publikum věnovalo krojům a vystoupením vietnamské menšiny. Tanečníci se nejdříve představili ve lvím tanci.

“Je to tanec, který se předvádí především na Nový rok a během Dnů dětí. Druhý byl bambusový tanec, kde jsme na zem rozložili bambusové tyče a podél nich pak skákaly naše páry, “ řekla Zuzana Duong, moderátorka vystoupení vietnamských souborů.

Tradici Těšínského Slezska připomněl návštěvníkům Slezský folklorní soubor Slezan. Členové byli oblečeni ve starodávných těšínských krojích.

“Jsme se věnovali horalské části z Podhůří Beskyd a těm obcím, které tam můžeme najít, ty tance jsou živější a na závěr jste mohli vidět zbojnický tanec Ondráš,” vysvětlila Lenka Foltýnová Glacová, vedoucí souboru.

Pokud si chcete Slezan vychutnat osobně, vystoupí 29. června na Svatojánské noci na rynku v polském Těšíně od šesti hodin.
SOUZNĚNÍ - Festival adventních zvyků, koled a řemesel

Zítra 18:00 - 15.12. 20:00
Celý MS kraj, FM, Kunčice p. O, Ostrava, Kozlovice, Frenštát p. R.

Vánoční koncert Miroslava Beinhauera

15.12. 17:00 - 11.12. 8:57
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí

Adventní koncert Michal Tučný revival

15.12. 17:00 - 11.12. 8:57
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

Klaus Union CZ a.s.
Bruntál
od 30 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Základní škola a Mateřská škola Široká Niva, okres Bruntál, příspěvková organizace
Bruntál
od 25 000 Kč

Detail

HOBES, spol. s r. o.
Bruntál
od 17 000 Kč do 24 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků