V Karviné se prolínaly kultury národnostních menšin

Na Masarykově náměstí v Karviné se potkali zástupci národnostních menšin, aby návštěvníkům připomněli tradice a kulturu svých zemí prostřednictvím tanců a zpěvu. Velkou pozornost budily u diváků vietnamské soubory.

Po dvoudenních pestrých oslavách města patřila neděle tradičnímu festivalu národnostních menšin. Zástupci spolků Slováků, Židů, Řeků, Romů Poláků, Maďarů společně s primátorem města pozdravili přítomné na Masarykově náměstí a popřáli jim co nejvíce zážitků v podobě představení jednotlivých kultur v tanci, zpěvu ale i tradičních pokrmech.

Velkou pozornost publikum věnovalo krojům a vystoupením vietnamské menšiny. Tanečníci se nejdříve představili ve lvím tanci.

“Je to tanec, který se předvádí především na Nový rok a během Dnů dětí. Druhý byl bambusový tanec, kde jsme na zem rozložili bambusové tyče a podél nich pak skákaly naše páry, “ řekla Zuzana Duong, moderátorka vystoupení vietnamských souborů.

Tradici Těšínského Slezska připomněl návštěvníkům Slezský folklorní soubor Slezan. Členové byli oblečeni ve starodávných těšínských krojích.

“Jsme se věnovali horalské části z Podhůří Beskyd a těm obcím, které tam můžeme najít, ty tance jsou živější a na závěr jste mohli vidět zbojnický tanec Ondráš,” vysvětlila Lenka Foltýnová Glacová, vedoucí souboru.

Pokud si chcete Slezan vychutnat osobně, vystoupí 29. června na Svatojánské noci na rynku v polském Těšíně od šesti hodin.
XIII. Hodoňovický masopust

22.02. 13:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

Klementinum / beseda Olgy Szymanské

12.03. 16:00
Celý MS kraj, Knihovna, Baška

Slavičí dům / premiéra představení nedobrovolných herců

22.03. 18:00
Celý MS kraj, Kulturní dům, Baška

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků