Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Okolí koncertní síně v Krnově bude lákat k relaxaci

Prostranství vedle Koncertní síně svatého Ducha v Krnově bude mnohem atraktivnější. Vznikne tady malé náměstíčko s historickými prvky a mobiliářem. Řadu unikátních památek tady postupně odkryl rozsáhlý archeologický průzkum, který probíhal v letech 2014 až 2016.

Prostor vedle koncertní síně svatého ducha v Krnově se změní v odpočinkové místo. Město chystá jeho revitalizaci. Jako třešničkou na dortu by se tam mohly objevit bronzové modely této lokality, které vás zavedou do minulosti.

“Myslím si osobně, že to bude pro lidi velmi atraktivní, protože v 3D se budou moci podívat na to, jak tato zóna vypadala v době, kdy ještě stály městské hradby a potom následně v době, kdy tam vznikla obrovská barvírna, která v podstatě potom dala název i té ulici Barvířské, uvádí Michal Brunclík, místostarosta Krnova

Archeologové tady odkryli mimo jiné nejdelší souvisle zachovalý základ městské hradební zdi a předhradebního chodníku z valounové dlažby, nejstarší městský kanalizační systém z vydlabaných kmenů, nebo základy nejstarší krnovské cechovní barvírny.

“Tady nalevo ode mě se nachází pozůstatky právě té bývalé hradební stěny, zdi, která obkružovala celý Krnov. Tato zeď ve dvou, ve třech úsecích bude vytažena nad nově vzniklou dlažbu. Budou tam samozřejmě popisky u toho a bude tam panoramatický vzhled celého tady tohoto okolí včetně hlubčické brány, říká Lubomír Stýskala, odbor veřejných zakázek MěÚ Krnov

Tyto kruhové objekty jsou pozústaky po bývalé barvírně a tady tenhle starý most po bývalém náhonu.

S opravami prostoru se ale zřejmě začne až příští rok na jaře. Pokud se tedy najde firma, která projekt zrealizuje. Město už totiž vypsalo tři výběrová řízení, do kterých se zatím nikdo nepřihlásil.

“Proto jsme se rozhodli, že vyhlásíme ještě jedno výběrové řízení, a to až koncem roku tak, aby se ty případné firmy, případní zájemci připravili přes zimu na tuto práci a nastoupili na zahájení této práce někdy v dubnu, květnu, podle toho, jak dovolí počasí,” uvádí Lubomír Stýskala, odbor veřejných zakázek MěÚ Krnov

Město má na úpravu celého prostranství přes 8 milionů korun. Součástí projektu je i veřejné osvětlení, lavičky a zeleň. V samotném jádru města tak vznikne další místo k odpočinku a relaxaci.
Drahoušku, toužím po tobě / divadelní hra

22.09. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

SHF: Velkolepá komorní hra

27.09. 17:00
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

ZDEMAR Ústí nad Labem s.r.o.

od 35 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

RACHIL GROUP s.r.o.

od 15 000 do 17 000 Kč/měsíc

Detail

Dětský domov a Školní jídelna, Radkov - Dubová 141, příspěvková organizace

od 21 000 do 22 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků