Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nová tramvajová trať v Ostravě bude asi strategická

Ostrava chce výstavbu nové tramvajové tratě v Porubě zařadit mezi strategické investice. To by magistrátu umožnilo realizovat tento projekt i přes nesouhlas Pustkovce nebo Poruby. Přes tyto dva městské obvody totiž povedou nové koleje.

Vedení ostravského magistrátu chce samo rozhodnout o tom, zda v bude ve městě vybudována nová tramvajová trasa. Chce proto tento projekt zařadit mezi strategické investice. V důsledku to bude znamenat, že město nebude potřebovat souhlas městských obvodů, kterými by měla trasa procházet. “Domníváme se, že když je nějaký takový projekt, zejména liniové stavby, který prochází větší částí města a má celoměstský dopad, že by to akce strategického významu měla být,” vysvětlil primátor Ostravy Tomáš Macura.

Město také předložilo Porubě a Pustkovci finální verzi projektu. Ta už počítá pouze s jednou variantou. Trať by vedla od Slovanu po ulici 17 listopadu, pak po Průběžné až ke Globusu. Pustkovec je proti a jeho zastupitelstvo o projektu ani nehlasovalo. “Pro Pustkovec není ta jedna zastávka, která by tam měla být, přínosem,” uvedl místostarosta Pustkovce Rudolf Kondula.

Porubské zastupitelstvo sice hlasovalo, ale jednoznačné rozhodnutí nepadlo. “Varianta A byla souhlas, ale zastupitelstvo ji nepřijalo a průchozí nebyl ani nesouhlas,” řekl starosta Poruby Petr Mihálik, který je zastáncem rozvoje tramvaje.

V pondělí čeká primátora a další zástupce magistrátu jednání s obyvateli Ostravy, kde chtějí projekt podrobněji vysvětlit. Celá stavba by měla stát asi 700 milionů a jasno by mělo být do podzimu.
PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

Titanic / komedie Divadla Kalich

27.10. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

The Backwards: World Beatles Show / koncert

20.11. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

JANADENT s.r.o.

od 19 600 do 21 700 Kč/měsíc

Detail

Lubomír Vůjtek Autoservis

od 20 000 Kč/měsíc

Detail

M A N U S Prostějov, spol. s r.o.

od 20 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků