MS kraj získal nejlepší možné ocenění za hospodaření

Moravskoslezský kraj získal nejlepší možné mezinárodní ocenění za prozíravé hospodaření v roce 2017. Podle hejtmana je to výborná zpráva pro investory, kteří zvažují podnikání v našem regionu.

Moravskoslezskému kraji se daří snižovat dluhy, přitom investuje a zhodnocuje svůj majetek. Vyplývá to ze závěrečné účetní závěrky za loňský rok. Prozíravé a odpovědné hospodaření kraje potvrdila i renomovaná ratingová agentura Moody´s. Kraji udělila rating A2 s pozitivním výhledem. “Jsme moc rádi, že se ten rating podařilo získat. Je to ten nejvyšší, který můžeme získat,” řekl hejtman MS kraje Ivo Vondrák.

Agentura, která hospodaření kraje posuzovala prý ocenila především konzervativní rozpočtovou politiku. Přiměřené utrácení, malé dluhy, které se daří snižovat a rostoucí rezerva na účtech. “Zadluženost kraje se pohybuje na 10 procentech, což je daleko lepší, než jsme předpokládali,” upřesnil náměstek hejtmana MS kraje Jaroslav Kania.

V roce 2017 realizoval kraj 138 investičních i neinvestičních projektů spolufinancovaných z evropských peněz, jejichž náklady přesáhly 7 miliard korun.
Tři v háji / divadelní představení

04.03. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Kateřina Rudčenková / beseda

05.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Radek Malý / beseda

10.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

Work Global Agency s.r.o. MVP Praha Brno

od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Plutos Stav s. r. o. - okres Beroun

od 14 600 do 15 500 Kč/měsíc

Detail

TREND MASTER s.r.o. - okres Pardubice-Čeperka

od 16 500 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků