Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Den policie v Ostravě byl v duchu 100 let vzniku ČSR

Slezskoostravský hrad se stal už tradičním místem pro konání oblíbeného Dne policie. Letos byl tato akce obohacena o historickou expozici v rámci oslav 100 let od vzniku Československé republiky. Vrcholem byl slavnostní slib nových policistů.

Den policie v Ostravě se stal během krátké doby velmi oblíbenou akcí. Do areálu Slezskoostravského hradu si i tentokrát našli cestu stovky rodin s dětmi, které čekal opravdu nabitý program. “Je to ukázka pro diváky. Můžeme si vztáhnout např. na divácké násilí,” popsal zásah instruktor Speciální pořádkové jednotky PČR MS kraje Milan Kollarčík.

Tradičně oblíbené jsou také ukázky policejních kynologů. Prezentovali se ale i hasiči, městská policie a zdravotnická záchranná služba. Spoustu věcí si mohli návštěvníci i sami vyzkoušet a osahat. “Preventivní akce jsou velmi významné, protože se lidé seznámí nejen s činností a vybavením, ale i se základními postupy,” uvedl zdravotník Petr Jaššo.

Vrcholem byl slavnostní slib asi 60ti nováčků a také oceňování policistů za zásluhy. “ČR slaví sté výročí založení a to už je samo o sobě slavnostní okamžik. Dalším slavnostním okamžikem je přísaha nových policistů, kteří tady mohou být se svými rodinnými příslušníky,” vysvětli ředitel PČR MS Kraje Tomáš Kužel.

V rámci oslav stého výročí vzniku Československa si mohli prohlédnout návštěvníci také expozici staré četnické stanice a mnoho dalších zajímavých exponátů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy