Reklama

Den policie v Ostravě byl v duchu 100 let vzniku ČSR

Slezskoostravský hrad se stal už tradičním místem pro konání oblíbeného Dne policie. Letos byl tato akce obohacena o historickou expozici v rámci oslav 100 let od vzniku Československé republiky. Vrcholem byl slavnostní slib nových policistů.

Reklama

Den policie v Ostravě se stal během krátké doby velmi oblíbenou akcí. Do areálu Slezskoostravského hradu si i tentokrát našli cestu stovky rodin s dětmi, které čekal opravdu nabitý program. “Je to ukázka pro diváky. Můžeme si vztáhnout např. na divácké násilí,” popsal zásah instruktor Speciální pořádkové jednotky PČR MS kraje Milan Kollarčík.

Tradičně oblíbené jsou také ukázky policejních kynologů. Prezentovali se ale i hasiči, městská policie a zdravotnická záchranná služba. Spoustu věcí si mohli návštěvníci i sami vyzkoušet a osahat. “Preventivní akce jsou velmi významné, protože se lidé seznámí nejen s činností a vybavením, ale i se základními postupy,” uvedl zdravotník Petr Jaššo.

Vrcholem byl slavnostní slib asi 60ti nováčků a také oceňování policistů za zásluhy. “ČR slaví sté výročí založení a to už je samo o sobě slavnostní okamžik. Dalším slavnostním okamžikem je přísaha nových policistů, kteří tady mohou být se svými rodinnými příslušníky,” vysvětli ředitel PČR MS Kraje Tomáš Kužel.

V rámci oslav stého výročí vzniku Československa si mohli prohlédnout návštěvníci také expozici staré četnické stanice a mnoho dalších zajímavých exponátů.
Baškohrátky / závod netradičních plavidel

17.08. 10:00 - 27.06. 1:55
Celý MS kraj, Areál přehrady Baška

GulášFest v Bašce

31.08. 16:00 - 27.06. 1:55
Celý MS kraj, Areál přehrady Baška

Otevření nové školy v obci Baška s Jaroslavem Uhlířem

02.09. 8:15 - 27.06. 1:55
Celý MS kraj, Základní škola Baška

SMOBEZ s.r.o.
Frýdek-Místek
od 94 Kč

Detail

Fontána, příspěvková organizace
Opava
od 7 555 Kč do 8 160 Kč

Detail

Vlastimil Mamčář
Ostrava-město
od 29 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu