Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Krnově bojují s přemnoženými toulavými kočkami

V Krnově se přemnožily toulavé kočky. Největší problémy s nimi jsou na sídlišti pod Cvilínem, kde je lidé rádi krmí. Rozšířily si tak své teritotirum až na zahradu nedaleké mateřské školy.

V Krnově teď odchytávají přemnožené toulavé kočky. Nejvíce na jednom místě jich je na sídlišti pod Cvilínem, kde se začaly stahovat poté, co jim tu lidé hojně nosili granule a jiné jídlo. Problémy jsou i s kočkami ze zahrádkářských kolonií, které byly zrušeny kvůli stavbě obchvatu města.

“Momentálně v Krnově máme problém na ulici Žižkova u MŠ, kde bohužel lidé tyto kočky nějakým způsobem krmí, což je nežádoucí. Tím pádem se soustředí na to místo a pak kálí do pískovišť v MŠ, na což si paní ředitelka stěžuje. V současné době evidujeme jakýsi přírůst koček právě pravděpodobně ze zrušených zahrádkářských kolonií,” říká Tomáš Salvet z odboru životního prostředí krnovské radnice

Odchycené kočky čeká kastrace. Náklady na ně kvůli tomu vzrostly na dvojnásobek, tedy na 40 tisíc korun ročně. Po pooperační péči, kterou zajišťují dobrovolníci, se kočky vypouštějí zpět do jejich původního prostředí.

“Tím zajišťujem to, že v tom daném území je nějaký počet koček, které se dále nerozmnožují a tyto kastrované kočky dále už nepouští další kočky do toho území,” uvádí Tomáš Salvet z odboru životního prostředí krnovské radnice

Co ve městě chybí, je útulek, který by se o toulavá zvířata postaral. Například v Bruntále, kde útulek mají, problém s toulavými kočkami, není.

V útulku je momentálně 200 kočiček a o koťata se starají dobrovolníci doma

“Každý z nás má kočičky i doma. Takový ty nemocný, které jsou, tak si je určitě bereme domů, aby jsme je trošku postavili na nohy a pak je vracíme zpátky, nebo do bytu zájemcům. Zatím se daří, raduje se Dagmar Veselá, Kočky Bruntál, z.s.

“Většinou, jak mám v práci čas. Hlavně tady za Zuzankou se podívat. Šunčičku, debrecinku, ale sama jste viděla, že při tolika kočičkách i půl kila je málo strašně.”

“Přišla jsem sem něco dát, jako nějaký dárek, pohladit si kočičky.”

Rostoucí počet toulavých koček řeší i další města v Moravskoslezském kraji, mimo jiné Hlučín a Karviná.

Nahlásit chybu
DELTA facility, s.r.o. - Hasičská zbrojnice Ostrava - Poruba
Ostrava
od 8 650 Kč/měsíc

Detail

AHOL - Střední škola gastronomie, turismu a lázeňství,
Ostrava
od 300 Kč/hod.

Detail

Řeznictví H+H, s.r.o. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí, Spořitelní ulice
Frýdlant nad Ostravicí
od 21 000 do 23 000 Kč/měsíc

Detail