Reklama

Obyvatele Liščiny v Ostravě děsí nájezdy zlodějů

Obyvatelé osady Liščina jsou zoufalí. Tato lokalita ve Slezské Ostravě je plná finských domků a jakmile se nějaký vyprázdní, okamžitě je vyrabován. Zloději berou vše, co jim přijde pod ruce. Dokonce oloupou i plechovou střechu. Místní sice volají policii, ale zloději většinou stihnu utéct.

Reklama

Na fotografiích pořízených v osadě Liščina v Ostravě vidíte pilné snažení tří mladíků na střeše finského domku. Nenechte se ale zmást. Nejde o pokrývače ani klempíře. Jsou to zloději, kteří strhávají ze střechy plechy. Obyvatelé domku se totiž odstěhovali a toho zloději využili. “Vidím, že tam rabujou plechy. Tam jsem si je nafotil, protože jsem už několikrát volal policii. Ti je buď chytli a nebo nechytili,” popsal běžnou situaci na Liščině jeden z místních lidí a další krčil rameny,”Co s tím ti policajti udělají...nic, jsou to takoví mladí parchanti,” odpověděl si sám.

Zloději podobným způsobem řádí po celé Liščině. Jakmile se nějaký domek vyprázdní, okamžitě ho rozkradou. Berou vše. Plechové střechy, okna, okapy, elektroinstalaci a nakonec i dřevěné desky. “Tady ta prázdná místa, kdysi zdobily dva domky. Tento domek je taky prázdný, byl krásně opravený. Za bílého dne vyndali okna,” rozčilovala se Marie Dobešová z Liščiny.

Obyvatelé jsou už zoufalí. Policie občas někoho dopadne, ale většinou se jedná o přestupek a zloděj je za pár hodin zpátky a třeba i znova na střeše. “Policie eviduje v dané lokalitě jednotky případů krádeží. V tom posledním byli na svobodě omezeny tři osoby. Dvě byly řešeny v přestupkovém řízení,” vysvětlil mluvčí PČR Ostrava Richard Palát.

Lidé si domky opravují a chtějí, aby se v této kdysi klidné lokalitě, žilo bezpečně. V současné době je ale naprostou nutností pes a čím větší, tím lepší.
Festival LETNÍ ŠAPITÓ 2019: Skleněný zvěřinec / představení

Dnes 19:30 - 11:14
Celý MS kraj, Štěrkovna Hlučín

Sportovcům na dětech záleží! /Akce v Kozlovicích

23.06. 15:00 - 16.06. 11:14
Celý MS kraj, areál sportu v Kozlovicích u Přerova

Tomáš STRAUB s.r.o.
Opava
od 15 000 Kč

Detail

SUNGWOO HITECH s.r.o.
Ostrava-město
od 80 000 Kč

Detail

HONG ZHAN s.r.o.
Ostrava-město
od 30 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu