Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinské moře se mění na rekreační zónu

Jedním z míst, kde karvinští tráví v horkých dnech svůj volný čas je i vodní plocha, kterou místní nazvali Karvinské moře.Jde o území dotčené těžební činností. V těchto dnech se ale pomalu začíná připravovat na rekreační zónu.

V následujících dnech a týdnech se areál kolem vodní plochy nazvané Karvinské nebo Darkovské moře výrazně změní a to díky aktivitě města a dohodě po dvouletém vyjednávání s majitelem pozemku firmou Asental.

“Zkusíme pilotním projektem otevřít to moře předpokládám k 1.7. pro veřejnost,” řekl primátor Jan Wolf.

Správcem areálu se stala městská společnost STaRS. V první fázi se pracovníci technických služeb postarali o sekání trávy a posbírání odpadků, nainstalovali odpadkové koše.

“Přistavíme tři mobilní buňky WC a začneme toto prostředí uklízet. Potom bude následovat další krok, mám za úkol sestavit tým lidí, který s projektanty připravíme rozvojový plán prostředí,”řekl Petr Dyszkiewicz, ředitel společnosti STaRS.

“Chceme postupně pracovat na projektu ala Olešná, máme na to nějaké dotační zdroje, na které bychom si mohli sáhnout, projektujeme velkou cyklo a inline stezku, dlouhou 4,5 km,” vysvětlil primátor.

Cílem je, aby areál zůstal přírodní. Kvalita vody se bude hlídat.

Nahlásit chybu


K tématu
SAVETI Facility Management s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 120 Kč/hod.

Detail

AUTOCENTRÁLA s.r.o., Hlučín nebo Ostrava
Ostrava
od 35 000 Kč/měsíc

Detail

Global Partner Péče, z.ú. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí,
Frýdlant nad Ostravicí
od 18 000 Kč/měsíc

Detail