Karvinské moře se mění na rekreační zónu

Jedním z míst, kde karvinští tráví v horkých dnech svůj volný čas je i vodní plocha, kterou místní nazvali Karvinské moře.Jde o území dotčené těžební činností. V těchto dnech se ale pomalu začíná připravovat na rekreační zónu.

V následujících dnech a týdnech se areál kolem vodní plochy nazvané Karvinské nebo Darkovské moře výrazně změní a to díky aktivitě města a dohodě po dvouletém vyjednávání s majitelem pozemku firmou Asental.

“Zkusíme pilotním projektem otevřít to moře předpokládám k 1.7. pro veřejnost,” řekl primátor Jan Wolf.

Správcem areálu se stala městská společnost STaRS. V první fázi se pracovníci technických služeb postarali o sekání trávy a posbírání odpadků, nainstalovali odpadkové koše.

“Přistavíme tři mobilní buňky WC a začneme toto prostředí uklízet. Potom bude následovat další krok, mám za úkol sestavit tým lidí, který s projektanty připravíme rozvojový plán prostředí,”řekl Petr Dyszkiewicz, ředitel společnosti STaRS.

“Chceme postupně pracovat na projektu ala Olešná, máme na to nějaké dotační zdroje, na které bychom si mohli sáhnout, projektujeme velkou cyklo a inline stezku, dlouhou 4,5 km,” vysvětlil primátor.

Cílem je, aby areál zůstal přírodní. Kvalita vody se bude hlídat.
Valaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Michal Ptáček – Plastiky / výstava

06.04. 16:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Beskydy 8x jinak / výstava

19.04. 9:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

UNISTAD spol. s r. o.
Nový Jičín
od 16 280 Kč

Detail

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků