Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné se konal závěrečný koncert dirigentů

V sále karvinské Základní umělecké školy Bedřicha Smetany se veřejnosti představili mladí absolventi dirigentských kurzů. Všichni to jsou členové sborového studia Permoník a mohli si tak na vlastní kůži vyzkoušet, jaké to je je, stát při koncertě na opačné straně.

V sále ZUŠ B.Smetany se uskutečnil závěrečný koncert dirigentů.

“U nás na základní škole mají studenti možnost učit se dirigovat v hodinách,” řekla Martina Juríková, sbormistryně Koncertního sboru Permoník.

Rady a zkušenosti dostávali od těch nejpovolanějších a nezkušenějších, jako třeba od vynikající sbormistryně a zakladatelky Permoníku Evy Šeinerovíé..

“Jde o ten filosofický pocit, jaké je postavení dirigenta vůči sboru a naopak sbor vůči dirigentovi. To je takové, že oni pochopí, že to ten sbormistr nemá tak snadné, aby z nich dostal opravdovou muziku,” vysvětlila zakladatelka Sborového studia Permoník Eva Šeinerová.

Vystoupit ze sboru a postavit se před něj a řídit ho, není tak jednoduché, jak vypadá. Na tom se shodli všichni absolventi dirigentského kurzu.

“Jsem si chtěla zkusit, jaké to bude a není to tak lehké jak to vypadá na profesionálech,” řekla jedna z účastnic kurzu Barbora Bláhová.

Celkem se veřejnosti představilo 15 absolventů dirigentského kurzu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy