V Karviné se konal závěrečný koncert dirigentů

V sále karvinské Základní umělecké školy Bedřicha Smetany se veřejnosti představili mladí absolventi dirigentských kurzů. Všichni to jsou členové sborového studia Permoník a mohli si tak na vlastní kůži vyzkoušet, jaké to je je, stát při koncertě na opačné straně.

V sále ZUŠ B.Smetany se uskutečnil závěrečný koncert dirigentů.

“U nás na základní škole mají studenti možnost učit se dirigovat v hodinách,” řekla Martina Juríková, sbormistryně Koncertního sboru Permoník.

Rady a zkušenosti dostávali od těch nejpovolanějších a nezkušenějších, jako třeba od vynikající sbormistryně a zakladatelky Permoníku Evy Šeinerovíé..

“Jde o ten filosofický pocit, jaké je postavení dirigenta vůči sboru a naopak sbor vůči dirigentovi. To je takové, že oni pochopí, že to ten sbormistr nemá tak snadné, aby z nich dostal opravdovou muziku,” vysvětlila zakladatelka Sborového studia Permoník Eva Šeinerová.

Vystoupit ze sboru a postavit se před něj a řídit ho, není tak jednoduché, jak vypadá. Na tom se shodli všichni absolventi dirigentského kurzu.

“Jsem si chtěla zkusit, jaké to bude a není to tak lehké jak to vypadá na profesionálech,” řekla jedna z účastnic kurzu Barbora Bláhová.

Celkem se veřejnosti představilo 15 absolventů dirigentského kurzu.
Tři v háji / divadelní představení

04.03. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Kateřina Rudčenková / beseda

05.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Radek Malý / beseda

10.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

PEMANOBRA trading s.r.o., Plzeňský kraj

od 15 000 Kč/měsíc

Detail

INAKA s.r.o. - Praha východ

od 14 800 do 19 000 Kč/měsíc

Detail

NATALI Invest s.r.o. - Praha-východ

od 14 800 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků