Před odjezdem na dovolenou si zabezpečte domov

S příchodem prázdnin se bohužel opět aktivovali i zloději, kteří čekají až majitelé domů a bytů odjedou na dovolenou. My vám nyní poradíme, jak si svůj domov ochránit, abyste po návratu našli vše na svém místě.

Léto a období dovolených je je rizikové pro naše bydlení. Častěji totiž necháváme byty a domy prázdné a toho využívají zloději ke vloupáním. Dobrou zprávou ale je, že například v Ostravě počet vloupání klesá každým rokem. Přispívá k tomu větší zájem o technická zabezpečení. “Patří zde například dobré osvětlení objektu a nebo chodeb v domě. Není vhodná hustá vegetace kolem obydlí. Standardem jsou bezpečnostní dveře, bezpečnostní zámek i kování,” vysvětlil mluvčí PČR Ostrava Richard Palát.

Důležité také je, abychom se v době naší nepřítomnosti domluvili s někým důvěryhodným. Ten by nám měl vybírat poštovní schránku, větrat, zalévat květiny. Nepůjde tak na první pohled poznat, že dům nebo byt je prázdný. Pozor taky na to, co píšeme na sociální sítě. “Základním pravidlem je nezveřejňovat přebytek informací, které by na naši nepřítomnost mohly upozornit pachatele. Nezveřejňujeme naše plány ani fotografie z dovolené,” dodal Palát.

Pokud se vrátíme z dovolené a dům nebo byt je vykradený, je důležité do něj nevstupovat. Za prvé je to nebezpečné, protože pachatel může být ještě uvnitř a za druhé můžeme znehodnotit stopy, které pomohou kriminalistům k dopadení zloděje.
XIII. Hodoňovický masopust

Dnes
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

Tři v háji / divadelní představení

04.03. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Kateřina Rudčenková / beseda

05.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

ROSTYVAS s.r.o. - pracoviště okres Pardubice

od 16 500 Kč/měsíc

Detail

Plutos Stav s. r. o. - okres Beroun

od 16 100 do 17 500 Kč/měsíc

Detail

FORDEX s.r.o. - Praha-východ

od 14 800 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků