Reklama

Před odjezdem na dovolenou si zabezpečte domov

S příchodem prázdnin se bohužel opět aktivovali i zloději, kteří čekají až majitelé domů a bytů odjedou na dovolenou. My vám nyní poradíme, jak si svůj domov ochránit, abyste po návratu našli vše na svém místě.

Reklama

Léto a období dovolených je je rizikové pro naše bydlení. Častěji totiž necháváme byty a domy prázdné a toho využívají zloději ke vloupáním. Dobrou zprávou ale je, že například v Ostravě počet vloupání klesá každým rokem. Přispívá k tomu větší zájem o technická zabezpečení. “Patří zde například dobré osvětlení objektu a nebo chodeb v domě. Není vhodná hustá vegetace kolem obydlí. Standardem jsou bezpečnostní dveře, bezpečnostní zámek i kování,” vysvětlil mluvčí PČR Ostrava Richard Palát.

Důležité také je, abychom se v době naší nepřítomnosti domluvili s někým důvěryhodným. Ten by nám měl vybírat poštovní schránku, větrat, zalévat květiny. Nepůjde tak na první pohled poznat, že dům nebo byt je prázdný. Pozor taky na to, co píšeme na sociální sítě. “Základním pravidlem je nezveřejňovat přebytek informací, které by na naši nepřítomnost mohly upozornit pachatele. Nezveřejňujeme naše plány ani fotografie z dovolené,” dodal Palát.

Pokud se vrátíme z dovolené a dům nebo byt je vykradený, je důležité do něj nevstupovat. Za prvé je to nebezpečné, protože pachatel může být ještě uvnitř a za druhé můžeme znehodnotit stopy, které pomohou kriminalistům k dopadení zloděje.
Mateřská škola Rýmařov, Jelínkova 3, příspěvková organizace
Bruntál
od 20 000 Kč

Detail

Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 29 020 Kč do 35 540 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu