Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Legendární stadion Bazaly se změní na akademii

V pondělí začala rozsáhlá rekonstrukce legendárního stadionu Bazaly fotbalového Baníku Ostrava. V příštích dnech nejprve půjde k zemi budova s hlavní tribunou, aby ji nahradil zcela nový objekt. Nová a větší budou i hřiště. Areál bude po dokončení sloužit talentovaným sportovcům jako fotbalová akademie.

Baník Ostrava byl vždy klubem, který vychovával nejlepší fotbalisty v naší zemi, kteří pak slavili úspěchy i ve světovém fotbale. Například Lička, Mikloško, Jankulovski nebo samozřejmě Baroš. V posledních letech už to ale neplatí a to chce Ostrava, ve spolupráci s fotbalovou asociací, změnit. Na Bazalech proto vznikne fotbalová akademie pro celý kraj. “Schází nám zhruba 16 fotbalových hřišť, proto jsme se rozhodli, že areál stadionu Bazaly zrekonstruujeme na tréninkové centrum pro děti a mládež,” vysvětlil  náměstek primátora Ostravy Vladimír Cigánek.

Dělníci hned v pondělí začali s přestavbou Bazalů. Nejprve bude nutná demolice hlavní tribuny. “V rámci rekonstrukce dojde zejména k rozšíření herních ploch. Budova je navržena zcela nově,” řekl projektant Pavel Krátký.

Po dokončení fotbalového areálu by v něm mělo najít zázemí asi 350 fotbalistů a fotbalistek. Ti nejlepší by měli hrát za Baník Ostrava, ostatní za města, ze kterých budou dojíždět. “Záměrem je mít paralelně dvě kategorie U12 a U13 a těch 40 dětí se potom přesune do našeho sportovního centra, kde navštěvují ZŠ a pak jim nabídneme střední školu se zaměřením na ekonomiku a sport,” řekl předseda fotbalové akademie mládeže Petr Mašlej.

Akademie by měla být dokončena na podzim příštího roku. Náklady jsou vyčísleny na 260 milionů korun. Provoz akademie vyjde Ostravu ročně na 20 milionů korun. 3 miliony bude dávat fotbalová asociace.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy