Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Krádeže střech jsou v Ostravě velmi časté

Ostravským strážníkům se podařilo přímo při činu dopadnout zloděje, který kradl ze střechy domu v Muglinově plechovou krytinu. Podobné krádeže jsou v některých částech města velmi časté. Bohužel ale zlodějům často projdou, protože škoda je minimální.

Nedávno jste v našem zpravodajství mohli vidět reportáž o problému obyvatel Liščiny v Ostravě se zloději. Tato část je totiž plná finských domků a pokud se některý z nich vyprázdní, stane se okamžitě terčem zlodějů. S podobným problémem se potýká i Muglinov. Strážníci tam dopadli muže, který kradl plechy ze střechy prázdného domu. “Podezřelý muž vyskočil z okna a dal se na útěk. Kolega se za ním rozběhl a jménem zákona ho vyzval, aby zanechal svého protiprávního jednání. Muž poslechl a dobrovolně se vzdal,” popsal zadržení strážník MP Ostrava Stanislav Klein.

Škoda byla v tomto případě tak nízká, že se případem bude zabývat pouze úřad a zloděj vyvázne jen s pokutou. Jak nám řekli místní, často je zloděj po chvíli zpět a krade dále. “Já jsem u policie 11 let a je to celkem obvyklá věc, převážně v těch sociálně vyloučených lokalitách, kde jsou ty vybydlené domky,” vysvětlil strážník a mluvčí MP Ostrava Michaela Michnová dodala: “Bohužel se nelze zaměřit na celou Ostravu. Pokud víme, že ten problém někde je, tak se snažíme minimálně zajistit pěší výkon služby a nebo motorizované hlídky městské policie.”

V posledním případě muž strážníkům sdělil, že chtěl plechy prodat do sběrny. Dokonce se přiznal, že už tam má připravenu další várku. Ve sběrně dostane často jen stovku nebo dvě, ale přitom zlikviduje polovinu střechy.

Nahlásit chybu


K tématu