Falešný e-shop zneužil údaje fungující firmy z Ostravy

Je neuvěřitelné, jak snadno lze zneužít údaje zveřejněné firmami na internetu. Ostravský e-shop, který prodává dudlíky, se stal obětí podvodu. Údaje o této firmě totiž zneužil neznámý pachatel pro založení falešného e-shopu s elektronikou. Lidé, kteří zaplatili za zboží, nic nedostali a navíc nyní požadují zpět peníze po nic netušících majitelkách obchodu s dudlíky.

Reklama

Tři maminky na mateřské dovolené řešily stejný problém. Jejich kojencům vypadávaly dudlíky. Napadlo je, že by je mohl přidržovat plyšák, se kterým si miminko může i hrát. Podnikatelský záměr byl na světě a tak založily v Ostravě firmu. “Podle vlastních zkušeností jsme si navrhly dudlíček s plyšáčkem, který je pro ty děti příjemnější. Celé jsme to nechaly vyrobit a atestovat. Pracovaly jsme na tom po nocích, když děti spaly,” řekla nám spolumajitelka firmy Sandra Bolfová.

Dudlíky začaly prodávat na e-shopu prostřednictvím internetu. Netrvalo dlouho a o hrošíka, kravičku a leopardíka byl velký zájem. Bohužel si ale jejich obchodu všiml podvodník a povinných firemních údajů včetně jména a adresy zneužil pro založení falešného e-shopu s elektronikou. “Zjistila jsem, že rugo.cz používá naše firemní údaje, naši firmu, fakturuje na nás,” dodala další spolumajitelka Jana Begovská.

Maminkám se začali ozývat nespokojení zákazníci, kteří chtěli zboží nebo peníze zpět. Byly jich desítky. Vyděšené ženy ale o ničem nevěděly a tak se obrátily na policii. Tam už o podvodu věděli. ”Zatím nezjištěný pachatel vytvořil fiktivní e-shop. Prostřednictvím internetu pak nabízel různé zboží. Uvedl v omyl pravděpodobně několik desítek firem,” řekla  mluvčí PČR MS kraje Gabriela Pokorná.

Zatím není jasné, kolik je podvedených lidí a o kolik peněz je podvodník připravil. Maminky doufají, že ho policie brzy dopadne a přestane škodit jejich obchodu s dudlíky.  
DARUJ PAPUČE:-) Daruješ den péče mobilního hospice

08.10. 0:00 - 14.10. 23:00
Celý MS kraj, MSK

Hudební maraton Leoše Janáčka

25.10. 19:00 - 28.10. 21:00
Celý MS kraj, Ostrava, Hukvaldy

AUTOKLEVER spol. s r.o.
Nový Jičín
od 25 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Martin Tomis
Frýdek-Místek
od 12 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu