Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kvůli silnému větru a dešti měli hasiči desítky zásahů

Počasí posledních dnů dává zabrat především hasičům, kteří pomáhají lidem s likvidací následků nejrůznějších problémů. Nejčastěji jde o spadané stromy a větve a nebo o čerpání vody ze sklepů. V tuto chvíli ještě hladiny některých řek stoupají, ale podle vodohospodářů by se ze břehů vylít neměly.

Už od úterka zaměstnávají hasiče následky deště a silného větru. Živly řádí v MS kraji od noci z pondělí na úterý. První výjezdy byly ke spadlým stromům. Některé z nich se opřely o dráty elektrického vedení a jiné je dokonce přetrhly. Nejvíce práce ale měli hasiči v průběhu středy. “Hasiči vyrazili od středečního do čtvrtečního rána k více než 60ti výjezdům. Především v okrese Frýdek-Místek.” řekl mluvčí HZS MS kraje Petr Kůdela.

Ve Frýdlantu dokonce napršelo do podjezdu tolik vody, že v něm uvízla řidička s osobním autem a museli ji pomoci hasiči. “Paní si nevšimla, že je v podjezdu pod mostem spousta vody a utopila svou audinku,” dodal Kůdela.

Velké množství srážek spadlo především v Beskydech, ale i v Jeseníkách. Na Lysé hoře dokonce meteorlogové naměřili 150 milimetrů. Přehrada Morávka a Olešná musely začít upouštět vodu. “V současné době máme na 7 místech 1. stupně povodňové aktivity a předpokládáme, že by v části východních Beskyd mohla ještě voda stoupat. Hlavně hladina řeky Olše,” vysvětlila mluvčí Povodí Odry Šárka Vlčková.

I když hlavně v Beskydech ještě bude pršet, výrazné vzestupy hladin řek už hydrologové nepředpokládají. Důležité je, že voda ani vítr nenapáchaly výraznější škody.  
SHF: Velkolepá komorní hra

Zítra
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

29.09. 17:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

RAUDO - výrobní družstvo invalidů

od 13 350 Kč/měsíc

Detail

Autoservis Toman s.r.o. - Ostrava

od 20 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků