Kvůli silnému větru a dešti měli hasiči desítky zásahů

Počasí posledních dnů dává zabrat především hasičům, kteří pomáhají lidem s likvidací následků nejrůznějších problémů. Nejčastěji jde o spadané stromy a větve a nebo o čerpání vody ze sklepů. V tuto chvíli ještě hladiny některých řek stoupají, ale podle vodohospodářů by se ze břehů vylít neměly.

Už od úterka zaměstnávají hasiče následky deště a silného větru. Živly řádí v MS kraji od noci z pondělí na úterý. První výjezdy byly ke spadlým stromům. Některé z nich se opřely o dráty elektrického vedení a jiné je dokonce přetrhly. Nejvíce práce ale měli hasiči v průběhu středy. “Hasiči vyrazili od středečního do čtvrtečního rána k více než 60ti výjezdům. Především v okrese Frýdek-Místek.” řekl mluvčí HZS MS kraje Petr Kůdela.

Ve Frýdlantu dokonce napršelo do podjezdu tolik vody, že v něm uvízla řidička s osobním autem a museli ji pomoci hasiči. “Paní si nevšimla, že je v podjezdu pod mostem spousta vody a utopila svou audinku,” dodal Kůdela.

Velké množství srážek spadlo především v Beskydech, ale i v Jeseníkách. Na Lysé hoře dokonce meteorlogové naměřili 150 milimetrů. Přehrada Morávka a Olešná musely začít upouštět vodu. “V současné době máme na 7 místech 1. stupně povodňové aktivity a předpokládáme, že by v části východních Beskyd mohla ještě voda stoupat. Hlavně hladina řeky Olše,” vysvětlila mluvčí Povodí Odry Šárka Vlčková.

I když hlavně v Beskydech ještě bude pršet, výrazné vzestupy hladin řek už hydrologové nepředpokládají. Důležité je, že voda ani vítr nenapáchaly výraznější škody.  
PAVEL NOVÁK „10“ / koncert

20.10. 15:00 - 18.10. 21:28
Celý MS kraj, Městský dům, Přerov

Hudební výlety: Slavné klarinetové kvintety

20.10. 15:00 - 18.10. 21:28
Celý MS kraj, Městský úřad Jablunkov

Spisovatelé do knihoven - Ondřej Hložek / autorské čtení

22.10. 18:00 - 18.10. 21:28
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Martin Kolek s.r.o.
Karviná
od 16 280 Kč do 35 000 Kč

Detail

ELANDOMY s.r.o.
Karviná
od 13 500 Kč

Detail

Vězeňská služba České republiky
Opava
od 26 100 Kč do 38 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu