Na koupalištích a přehradách buďte opatrní na své věci

Krásné počasí láká denně v celém našem kraji k vodě tisíce lidí, což bohužel přitahuje i nejrůznější zloděje. Proto pro vás máme rady, jak se zachovat abychom se nestali obětí trestného činu.

K létu a prázdninám samozřejmě přirozeně patří i dny strávené na koupalištích, přehradách nebo bazénech. Jenže právě větší množství lidí na jednom místě, kteří si navíc často příliš nedávají pozor na své věci, láká zloděje. Začíná to už na parkovišti. V autech bychom neměli rozhodně nechávat nic cenného a pokud přijedete na kole, rozhodně ho zamkněte. “Není vhodné brát sebou cennosti. Pokud máte u sebe platební kartu, nenoste u i ní PIN. V případě odcizení, proveďte blokaci ihned,” radí mluvčí PČR Ostrava Lukáš Kendzior.

Nejlepší je využít bezpečnostní schránky, které na koupalištích bývají. Pokud ne a chystáte se například do vody, je dobré domluvit se s důvěryhodnou osobou, která vám věci pohlídá. “Já si sebou nosím pouzdro na brýle v něm mám schované peníze. Brýle mi snad nikdo neukradne,” prozradila svou metodu jedna z návštěvnic koupaliště a jiná nabídla další: “Nosím minimum peněz a peněženku mám až dole v batohu. Chodíme ve dvou a ve vodě se střídáme.”

Tyto krádeže bohužel neznamenají jen majetkovou újmu, ale často i několikadenní vyřizování dokladů, což může prázdniny pořádně pokazit.
XIII. Hodoňovický masopust

22.02. 13:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

Klementinum / beseda Olgy Szymanské

12.03. 16:00
Celý MS kraj, Knihovna, Baška

Slavičí dům / premiéra představení nedobrovolných herců

22.03. 18:00
Celý MS kraj, Kulturní dům, Baška

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků