Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdlant nad Ostravicí se vrátil do historie

Obyvatelé Frýdlantu nad Ostravicí měli jedinečnou možnost vrátit se během jednoho dne do několika historicky významných dějin. Připomněli si například vznik Československa nebo 70. výročí povýšení Frýdlantu na město.

Prezident Tomáš Garrigue Masaryk na bílém koni v doprovodu vojenské družiny přijel na náměstí ve Frýdlantu nad Ostravicí, aby tady výjimečně v rámci tradičního trhu lidových řemesel společně s dalšími významnými osobnostmi z dob dávno minulých připomněl místním obyvatelům několik významných historických událostí.

"Je to historie vzniku frýdlantských železáren, 100. výročí vzniku Československa a povýšení Frýdlantu nad Ostravicí na město," řekla starostka Frýdlantu nad Ostravicí Helena Pešatová.

Historii vzniku frýdlantských železáren před čtyřmi sty lety připomněl lidem vévoda z Valdštejna.

"Jsme byli u počátku třicetileté války a z těchto míst naši armádu jsme železem, kulemi, zbraněmi a čepelemi zásobovali," vzpomínal Miroslav Kněbort, představitel vévody Albrechta z Valdštejna.

Všichni vzácní hosté se také osobně s lidmi pozdravili, ochutnali nabízené místní speciality, ochotně se vyfotografovali na památku a společně užívali sváteční atmosféru.

"Jsou velmi pohostinní, opravdu jsem tady velice spokojen," dodal  představitel prezidenta T.G.Masaryka.

Kromě programu, který připomínal historické události, se lidé bavili i folklorem, hudbou a bohatou nabídkou trhu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy