Mimoni ovládli Festival dračích lodí na Slezské Hartě

Festival Dračích lodí na Slezské Hartě lámal rekordy. A to jak v návštěvnosti, tak v počtu přihlášených posádek. Jejich kostýmy byly pestré a nápadité stejně jako jejich názvy. Závodili tak Mimoni, Jelita, Květinky nebo Řečtí bohové.

Přehrada Slezská Harta patřila po tři dny milovníkům dračích lodí. Těch je každým rokem víc a víc. Pátý ročník festivalu tak byl rekordní a přilákal tisíce lidí.

“Letos máme na Slezské Hartě 62 posádek, což je vlastně rekord Slezské Harty a z toho 50 bojuje o pohár MS kraje a 12 posádek o pohár Mikroregionu Slezská Harta. Ty posádky, které vyhrajou tu svou rozjížďku, postupují do finálových jízd. Ty ostatní jsou tady většinou pro zábavu, užít si ten festival, tu atmosféru těch draků a ty pak bojují o ty příčky statečnosti a odvahy,” říká Roman Vágner, spoluorganizátor festivalu

Závodilo se na 200 metrů a jeden kilometr. Posádku tvoří 20 lidí plus bubeník, který udává rytmus a kormidelník. Kdo chtěl uspět, musel si pořádně máknout a dojet v čase pod jednu minutu.

“Řečtí bohové. Ave. Já myslím, že dopadlo to celkem na to počasí dobře.”

“Vyhrajem, samozřejmě, musíme vyhrát, určitě. Připravovali hlavně u pana starosty v hospodě.”

“Dobrý, mokrý.”

“Nádherné, nemůžu dejchat.”

Vítězem ceny Mikroregionu Slezská Harta se stal Crossfigtht Bruntál, Vítězem ceny MS kraje pak Mimoni. Příští rok zřejmě budou mít silnou konkurenci. Vytvořit svou posádku chce i Povodní Odry.

Budeme o tom silně uvažovat a už uvažujeme nad tím názvem. Moc se mi to líbí Je to takové srdečné, bezprostřední, pojato velice s humorem,” uvádí Jiří Pagáč, generální ředitel Povodí Odry

Lidé na Slezské Hartě nejen závodili a fandili, ale také se bavili. V doprovodném programu vystoupil třeba Ivan Mládek, nebo Kristýna a připraveny byly i lety vrtulníkem, jízda na čtyřkolkách a ponících nebo Dragon párty.
Valaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Michal Ptáček – Plastiky / výstava

06.04. 16:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Beskydy 8x jinak / výstava

19.04. 9:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

UNISTAD spol. s r. o.
Nový Jičín
od 16 280 Kč

Detail

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků