Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Festival kávy v Krnově ukázal její sílu

Centrum Krnova provoněla káva. Už podruhé se tady uskutečnil Festival kávy s bohatým doprovodným programem. Lidé se na něm dozvěděli vše o kvalitní kávě i o její přípravě.

Zatímco nultý ročník Coffee festivalu v Krnově se nesl v komorním duchu v uzavřeném prostoru malé kavárny, další dva ročníky se přenesly i do ulic centra města. Lidé prostě kávu milují. A tak festival nabývá na síle.

“Hlavně jde o to, že si můžete dát a ochutnat tu kávu, která je připravena čerstvě, za správných podmínek, z dobře technologicky zpracovaných věcí, ta technologie je u toho velice důležitá a baristy, kteří tomu rozumí,” uvádí Šárka Voladská, pořadatelka

“Kvalitní je, když máte dobrou vstupní surovinu samozřejmě, což znamená kvalitní zrno, kvalitní kafe, čerstvý a ideálně od nějaký lokální pražírny, aby jste podpořili nějaký lokální trh a nebrali to z druhýho konce světa, to mi přijde takový sympatický a dobrá, protože už i český pražírny jsou ma skvělým levelu toho, jak se to dělá teďka v současný době,” říká Jiří Giesel, kavárník

“Mám nejradši filtrovanou kávu.”

“Já taky tak to vidím stejně.”

“A já turka, klasiku a hodně denně.”

“Zatím jsme ochutnali tady quatemalu a není špatná, ale mám radši zásaditější kafe než kyselejší, takže .ještě okusím tady další, zkusím kávy.”

“Rwandu jsme ochutnali a tamta druhá, to byla nějaká bio Guatemala, Etiopia, byla dobrá.”

“Já většinou piju presso, ale teď ochutnávám to Dopijó, nebo ja se to nadává.”

Lidé si vychutnali i kávu z Panami, která se praží speciálně na zakázku pro jednu z kaváren v Liberci.

Je to kafe ze Střední Ameriky a chutná trochu jako čokoláda, jako oříšky. Teďka mám tuhletu, ráno byla jiná. Byla to směs z Kolumbie a Etiopie. Kromě toho jako balíčky tady máme na prodej na přípravu filtrované kávy. Jsou z celého světa tam, kde se kafe pěstuje.”

V rámci doprovodného programu zahrála mimo jiné jazzová kapela a předvedli se i kynologové se svými psy.

Na kávovém festivalu mohli návštěvníci ochutnat kávy sedmi kaváren a dvou pražíren. Nechyběly sladké a slané dobroty, hudba, přednášky i atrakce pro děti.

Nahlásit chybu


K tématu
Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

Pedagogicko-psychologická poradna, Karviná, příspěvková organizace - Doubrava a okr. Karviná
Doubrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail

STARTRONIC s. r. o.;
Ostrava
od 17 300 do 25 000 Kč/měsíc

Detail