Reklama

Vedení Krnova chce vystěhovat z města EDC

Krnovské zastupitelstvo, které vzejde z voleb bude na první schůzi řešit přemístění technologické linky pro distribuci asfaltu mimo území města. Zavazuje je k tomu memorandum podepsané s Evropským distribučním centrem, které reaguje na petici místních lidí, kteří si stěžují na zápach linoucí se při tavení asfaltu.

Reklama

Krnovští zastupitelé už několikrát řešili zápach z firmy EDC, která v centru města vyrábí asfalt. Podnikli i několik kroků, aby tomu zamezili. Mimo jiné vznikla pracovní skupina a město zaplatilo i měření kvality ovzduší. A to jak za plného provozu firmy, tak v době odstávky.

Měření ukázalo, že sledované škodliviny na žádném ze vzorkovaných míst nepřekročily zákonné limity a referenční koncentrace Státního zdravotního ústavu,” uvádí Dita Círová, mluvčí MěÚ Krnov

Zápach se tak zejména v letních měsících, šíří dál. Nejčastěji si stěžují na zápach z asfaltu lidé z okolí firmy, dále pak v okolí kina Mír a na ulici Čs armády, tedy v okolí městských lázní.

“To spíš bych řekl, že to jde na jiný směr.”

“Vadí vadí. Jak tam toho dělají asi víc nebo něco, záleží jak fouká vítr. Nechci to tam, nechtěl bych to tam. Kdyby to šlo a měl bych možnost to zrušit, tak okamžitě.”

Zápach dokonce už jedna firma v Česku měří, tím, že špatný vzduch nabírá do pytlů a poté hodnotí. Město se ale rozhodlo s ním zatočit nadobro. S firmou EDC podepsalo memorandum, které by mělo vést k uzavření dohody o přemístění linky na tavení asfaltu mimo Krnov. Jak to dopadne, o tom bude jednat nové zastupitelstvo.
Baškohrátky / závod netradičních plavidel

17.08. 10:00 - 27.06. 2:23
Celý MS kraj, Areál přehrady Baška

GulášFest v Bašce

31.08. 16:00 - 27.06. 2:23
Celý MS kraj, Areál přehrady Baška

Otevření nové školy v obci Baška s Jaroslavem Uhlířem

02.09. 8:15 - 27.06. 2:23
Celý MS kraj, Základní škola Baška

SMOBEZ s.r.o.
Frýdek-Místek
od 94 Kč

Detail

Fontána, příspěvková organizace
Opava
od 7 555 Kč do 8 160 Kč

Detail

Vlastimil Mamčář
Ostrava-město
od 29 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu