Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vedení Krnova chce vystěhovat z města EDC

Krnovské zastupitelstvo, které vzejde z voleb bude na první schůzi řešit přemístění technologické linky pro distribuci asfaltu mimo území města. Zavazuje je k tomu memorandum podepsané s Evropským distribučním centrem, které reaguje na petici místních lidí, kteří si stěžují na zápach linoucí se při tavení asfaltu.

Krnovští zastupitelé už několikrát řešili zápach z firmy EDC, která v centru města vyrábí asfalt. Podnikli i několik kroků, aby tomu zamezili. Mimo jiné vznikla pracovní skupina a město zaplatilo i měření kvality ovzduší. A to jak za plného provozu firmy, tak v době odstávky.

Měření ukázalo, že sledované škodliviny na žádném ze vzorkovaných míst nepřekročily zákonné limity a referenční koncentrace Státního zdravotního ústavu,” uvádí Dita Círová, mluvčí MěÚ Krnov

Zápach se tak zejména v letních měsících, šíří dál. Nejčastěji si stěžují na zápach z asfaltu lidé z okolí firmy, dále pak v okolí kina Mír a na ulici Čs armády, tedy v okolí městských lázní.

“To spíš bych řekl, že to jde na jiný směr.”

“Vadí vadí. Jak tam toho dělají asi víc nebo něco, záleží jak fouká vítr. Nechci to tam, nechtěl bych to tam. Kdyby to šlo a měl bych možnost to zrušit, tak okamžitě.”

Zápach dokonce už jedna firma v Česku měří, tím, že špatný vzduch nabírá do pytlů a poté hodnotí. Město se ale rozhodlo s ním zatočit nadobro. S firmou EDC podepsalo memorandum, které by mělo vést k uzavření dohody o přemístění linky na tavení asfaltu mimo Krnov. Jak to dopadne, o tom bude jednat nové zastupitelstvo.
PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

Titanic / komedie Divadla Kalich

27.10. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

The Backwards: World Beatles Show / koncert

20.11. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

ZEVETA MACHINERY a.s.

od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Fyzikálně technický zkušební ústav, státní podnik,

od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

MERCON Přerov s.r.o.

od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků