Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V krnovské Armádě spásy rozdávali koblížky

Armáda spásy v Krnově se už tradičně otevřela lidem. Den otevřených dveří spojený s koblihovým dnem probíhal ve dvou centrech. A to v prostorách sociálních služeb na Opavské ulici a v azylovém domě pro muže a matky s dětmi na ulici Čsl. armády.

Koblihy a čaj nabízeli pracovníci a uživatelé Armády spásy lidem, kteří si přišli prohlédnout prostory na Opavské ulici a ulici Čsl. armády. Koblihový den má letitou tradici, která má své kořeny v 1.světové válce.

“To jsou tradiční koblihy Armády spásy, kde vlastně v 1.SV vojáci neměli co papat a to jsou koblihy, které vydrží dlouho a naše Armáda spásy, kdysi ty vojačky nebo dobrovolnice tyto koblihy vynalezly a pak je  vyráběly a tak se vojáci mohli najíst,” říká Marcela, sestra

Koblížky byly vynikající a vlastnoručně vyrobené pracovníky Armády spásy

“Tak dneska se tady koná Den otevřených dveří. Jsme teďka na ulici Opavské, jsou to vlastně prostory sociálních služeb, kde poskytujeme nízkoprahové zařízení pro děti a mládež, terénní program, vyučovací klub a tento rok tady máme i projekt zaměstnávání mládeže do 29 let. Veřejnost vlastně může přijít vidět prostory těchto služeb, můžou si s námi sednout, dát si kávu, čaj a taky samozřejmě koblížky, které tradičně se vždycky při dnu otevřených dveří v Armádě spásy dělaly,” uvádí Jiří Ivanov, ředitel Armády spásy Krnov

Součástí akce byl i minibazárek, ve kterém se za dobrovolný příspěvek prodávalo oblečení, které lidé odkládají do kontejnerů Armády spásy a které jsou v Krnově hned na několika místech.

Tento příspěvek je samozřejmě použitý na účely soc. služeb zase,” dodává Jiří Ivanov, ředitel Armády spásy Krnov

Mi se tady líbí úplně vynikajícně. Já bydlím tady naproti, takže kdykoli bych chtěl tak tady mohu přijít.”

Armáda spásy v Krnově se stará nejen o lidi, kteří se ocitli v nouzi, ale připravuje také akce pro seniory nebo pro děti do 4 let věku.
PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

Titanic / komedie Divadla Kalich

27.10. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

The Backwards: World Beatles Show / koncert

20.11. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

EMMA´S CREDIT

od 53 000 do 55 000 Kč/měsíc

Detail

TEPLO Lipník nad Bečvou, a.s.

od 130 do 180 Kč/hod.

Detail

Čistící stroje s.r.o. - pracoviště Clarion Congress Hotel Olomouc

od 95 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků