Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Horních Bludovicích skončilo zastupitelstvo krachem

V Horních Bludovicích na Karvinsku skončilo ustavující zasedání zastupitelstva doslova krachem. Zastupitelé nezvolili ani jednoho člena rady. Občané zasedání označili za frašku.

Třikrát museli jít noví zastupitelé v Horních Bludovicích za plentu při volbě starostky. Tou se měla stát buď Jana Pohludková za KSČM, nebo Petra Ficková za Nezávislé. Pokaždé ale obě dostaly stejný počet hlasů. Od této chvíle bylo jasné, že celé ustavující zastupitelstvo skončí krachem. Zastupitelé nakonec nezvolili ani místostarostu, členy rady, nebo členy komisí. Občané nešli pro ostrá slova daleko.

"Je to vyloženě fraška. Byli zvoleni, tak mají volit. Mají dělat to, co po nich předseda chce. Oni nebudou volit, protože jsou blbci,” řekla rozhořčená občanka.

"Měli celý měsíc, aby se domluvili. Lítali po dědině jak mouchy a nakonec se vůbec nedomluvili a nakonec přišli s takovou fraškou. Ať jdou do ....,” dodala jiná žena.

Volby v obci jednoznačně vyhráli Nezávislí. Získali 52% a mají osm mandátů z patnácti. Problém byl ten, že jeden z jejich zastupitelů se zasedání nezúčastnil.

"Nezávislí hold nechtějí spolupracovat na ničem a trvají na tom, že se bude čekat a chtějí, aby celé zasedání bylo úplně od začátku," vysvětlil řídící ustavujícího zastupitelstva Emanuel Klimša (KSČM).

Přímý rozhovor na kameru k dané situaci Nezávislí odmítli. Obec až do dalšího zastupitelstva povede současná starostka Jana Pohludková.

Nahlásit chybu
JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 13 860 do 15 015 Kč/měsíc

Detail