Reklama

Na nápady občanů dá Krnov milión korun

Krnov spustil už třetí ročník participativního rozpočtu. Své nápady na to, co ve městě vylepšit nebo nového vybudovat, mohou lidé podávat až do poloviny února. Na vaše projekty město letos vyčlenilo z rozpočtu jeden milion korun, tedy stejnou částku jako loni.

Reklama

Obyvatelé Krnova mají opět možnost proměnit své sny ohledně zkrášlování města ve skutečnost. Pokud chcete třeba nová odpočinková místa, zeleň nebo třeba komunitní zahradu, stačí sepsat návrh a doručit ho na úřad. To vše díky participativnímu rozpočtu, který Zdravé město Krnov spustilo už potřetí.

“Lidi můžou přijít na konzultaci, můžou návrh podat sami, záleží samozřejmě čistě na jejich rozhodnutí. Já osobně tedy doporučuju tu konzultaci, aby jsme předešli nějakým problematickým návrhům a předejdeme taky tím, že ty návrhy se posléze musí nějakým způsobem upravovat,” říká Kristýna Kutálková, koordinátorka participativního rozpočtu

Lidé by měli přijít s návrhem, který je opravdu realizovatelný, a to na pozemku nebo v budově ve vlastnictví města Je to jedna z hlavních podmínek participativního rozpočtu.

Což jde samozřejmě úplně jednoduše zjistit přes web přes katastrální mapu.

Další podmínkou je to, že ten projekt nebo výsledek projektu musí být veřejně přístupný, ne třeba v nějaké uzavřené budově , kam se běžně člověk nedostane a samozřejmě podmínkou je také finanční limit, uvádí Kristýna Kutálková, koordinátorka participativního rozpočtu

Letos je největší změnou to, že není omezená maximální cena jednoho projektu Ten může stát i milion korun

Právě tolik dá letos město na participativní rozpočet. Podávat ale můžete i projekty za 10 tisíc. Je to čistě na Vás. A na vás bude i to, které se budou realizovat. Rozhodne hlasování, které bude následovat po  formální kontrole návrhů.

“Hlasování bude probíhat online, hlasující budou mít k dispozici plusové a mínusové body a vlastně vítězný návrh bude  ten, který obdrží nejvíce bodů,” dodává Dita Círová, mluvčí MěÚ Krnov

V minulých dvou ročnících jste svými hlasy podpořili 5 projektů, mimo jiné fitness zónu u zimního stadionu, hřiště u ZŠ Žižkova nebo rekonstrukci cyklostezky v Chomýži.
Baškohrátky / závod netradičních plavidel

17.08. 10:00 - 27.06. 8:54
Celý MS kraj, Areál přehrady Baška

GulášFest v Bašce

31.08. 16:00 - 27.06. 8:54
Celý MS kraj, Areál přehrady Baška

Otevření nové školy v obci Baška s Jaroslavem Uhlířem

02.09. 8:15 - 27.06. 8:54
Celý MS kraj, Základní škola Baška

Charita Frýdek - Místek
Frýdek-Místek
od 24 500 Kč do 25 500 Kč

Detail

PAMET, spol. s r.o.
Nový Jičín
od 18 000 Kč

Detail

Město Kravaře
Opava
od 21 000 Kč do 23 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu