Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Jihu vznikne odpočinková zóna s jezírkem

V Ostravě přibude další místo k odpočinku. Ostravský magistrát chce v blízkosti polikliniky v Hrabůvce vybudovat zbrusu nový park s atraktivním vodním prvkem. Už má vypracovaný i projekt, který představil lidem.

Lidé na Jihu se mohou těšit na další relaxační místo. V prostoru mezi hřištěm Klegova a poliklinikou v Hrabůvce by měl vyrůst přírodní park s jezírkem za zhruba 10 milionů korun. Připravuje ho město a pokud se bude lidem líbit, s jeho realizací se začne už příští rok.

“Osobně se mi to velice líbí, je otázkou, jak to přijmou obyvatelé a zda budou chtít, aby tam něco takového měli především s ohledem na ten vodní prvek,” ohodnotila práci projektanta Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-JIh

“Zvolili jsme atraktivitu prostoru s vodním prvkem, protože voda v krajině, na sídlišti a vůbec v Ostravě je taková novinka. Jezírko má mít zhruba  520 metrů čtverečních. Samozřejmě je to udělané tak, aby se tam nikdo neutopil, to je taky hlavní otázka obyčejných lidí, kteří chtějí vědět, když tam pustí děti, jestli je to nebezpečné, takže hluboké to nebude,” říká Ivan Tachezy, projektant

Kolem vodního biotopu budou vysázeny trvalky a jiné květiny s cedulkami o jakou rostlinu jde. Počítá se i s mobiliářem, novým veřejným osvětlením a chodníkem, který klidový prostor spojí s budovou polikliniky.

No líbí a doufám, že to bude pěkné. Jsem ráda, že něco takového tady bude.”

S celým projektem se lidé mohli seznámit a také se k němu vyjádřit na veřejném setkání. Jedním z jejich požadavků byly chybějící dětské prvky.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy