Mladý rváč z Třince se u soudu zpovídá ze zabití muže

Ostravský krajský soud řeší další případ zbytečné smrti po opilecké hádce. Na lavici obžalovaných tentokrát usedl teprve 18letý mladík, který v Třinci ranou pěstí poslal k zemi 53letého muže. Ten se bohužel praštil do hlavy o chodník tak nešťastně, že na místě zemřel. Obžalovaný tvrdí, že se jen bránil, ale podle svědků to bylo obráceně.

Kdo byl v pondělí přítomen u hlavního líčení krajského soudu v Ostravě v případu ublížení na zdraví s následkem smrti, musel nabýt dojmu, že obžalovaný osudné dubnové noci chodil po Třinci a urovnával spory. Jenže v žalobě je to opačně. Mladík se opil a vyhledával rvačky. Poslední byla tu noc už třetí a odnesl to muž, který se prý zastal svého známého. "Úderem pěstí srazil jiného muže na zem. Ten spadl tak nešťastně, že se prudce hlavou udeřil o asfaltový povrch. Na následky zranění zemřel," upřesňuje žalobu Vít Legerský.

K soudu přišla obžalovaného podpořit babička. Věří, že soud bude shovívavý. Naopak nevěří, že její vnuk je agresivní i když už byl za incidenty v opilosti trestán. "Dělá si legraci. Je veselý a přátelský, ale neví, co muže v té srandě říct. Ale, že by začal on....aspoň co já vím, sám nezačíná," řekla babička obžalovaného.

Obžalovaný už byl také dvakrát na záchytce a soud mu prý zakázal pití alkoholu. Jednou také v opilosti běhal nahý po Třinci. Teď už ale legrace skončila. "Tímto jednáním se měl dopustit ublížení na zdraví a zločinu výtržnictví. Hrozí mu 5-10 let vězení," uvádí mluvčí soudu Karin Kantorová.

Nedávno krajský soud rozhodoval v podobném případě z baru v Opavě. Mladík praštil 63letého muže a ten po pádu zemřel. Agresor byl odsouzen na pět let vězení. 
POPELKA - Vánoční turné 2019 / muzikál na ledě

23.11. 14:00 - 21.11. 21:44
Celý MS kraj, Ostravar Aréna, Ostrava

Rozsvěcování stromečku s vánočním hodováním v Bašce

30.11. 14:00 - 21.11. 21:44
Celý MS kraj, Obecní úřad, Baška

PETR BENDE & BAND a vzácní hosté / Vánoční turné 2019

30.11. 19:00 - 21.11. 21:44
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Ledax Ostrava o.p.s.
Ostrava-město
od 30 000 Kč

Detail

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků