Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladý rváč z Třince se u soudu zpovídá ze zabití muže

Ostravský krajský soud řeší další případ zbytečné smrti po opilecké hádce. Na lavici obžalovaných tentokrát usedl teprve 18letý mladík, který v Třinci ranou pěstí poslal k zemi 53letého muže. Ten se bohužel praštil do hlavy o chodník tak nešťastně, že na místě zemřel. Obžalovaný tvrdí, že se jen bránil, ale podle svědků to bylo obráceně.

Kdo byl v pondělí přítomen u hlavního líčení krajského soudu v Ostravě v případu ublížení na zdraví s následkem smrti, musel nabýt dojmu, že obžalovaný osudné dubnové noci chodil po Třinci a urovnával spory. Jenže v žalobě je to opačně. Mladík se opil a vyhledával rvačky. Poslední byla tu noc už třetí a odnesl to muž, který se prý zastal svého známého. "Úderem pěstí srazil jiného muže na zem. Ten spadl tak nešťastně, že se prudce hlavou udeřil o asfaltový povrch. Na následky zranění zemřel," upřesňuje žalobu Vít Legerský.

K soudu přišla obžalovaného podpořit babička. Věří, že soud bude shovívavý. Naopak nevěří, že její vnuk je agresivní i když už byl za incidenty v opilosti trestán. "Dělá si legraci. Je veselý a přátelský, ale neví, co muže v té srandě říct. Ale, že by začal on....aspoň co já vím, sám nezačíná," řekla babička obžalovaného.

Obžalovaný už byl také dvakrát na záchytce a soud mu prý zakázal pití alkoholu. Jednou také v opilosti běhal nahý po Třinci. Teď už ale legrace skončila. "Tímto jednáním se měl dopustit ublížení na zdraví a zločinu výtržnictví. Hrozí mu 5-10 let vězení," uvádí mluvčí soudu Karin Kantorová.

Nedávno krajský soud rozhodoval v podobném případě z baru v Opavě. Mladík praštil 63letého muže a ten po pádu zemřel. Agresor byl odsouzen na pět let vězení. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy