Mladý rváč z Třince se u soudu zpovídá ze zabití muže

Ostravský krajský soud řeší další případ zbytečné smrti po opilecké hádce. Na lavici obžalovaných tentokrát usedl teprve 18letý mladík, který v Třinci ranou pěstí poslal k zemi 53letého muže. Ten se bohužel praštil do hlavy o chodník tak nešťastně, že na místě zemřel. Obžalovaný tvrdí, že se jen bránil, ale podle svědků to bylo obráceně.

Reklama

Kdo byl v pondělí přítomen u hlavního líčení krajského soudu v Ostravě v případu ublížení na zdraví s následkem smrti, musel nabýt dojmu, že obžalovaný osudné dubnové noci chodil po Třinci a urovnával spory. Jenže v žalobě je to opačně. Mladík se opil a vyhledával rvačky. Poslední byla tu noc už třetí a odnesl to muž, který se prý zastal svého známého. "Úderem pěstí srazil jiného muže na zem. Ten spadl tak nešťastně, že se prudce hlavou udeřil o asfaltový povrch. Na následky zranění zemřel," upřesňuje žalobu Vít Legerský.

K soudu přišla obžalovaného podpořit babička. Věří, že soud bude shovívavý. Naopak nevěří, že její vnuk je agresivní i když už byl za incidenty v opilosti trestán. "Dělá si legraci. Je veselý a přátelský, ale neví, co muže v té srandě říct. Ale, že by začal on....aspoň co já vím, sám nezačíná," řekla babička obžalovaného.

Obžalovaný už byl také dvakrát na záchytce a soud mu prý zakázal pití alkoholu. Jednou také v opilosti běhal nahý po Třinci. Teď už ale legrace skončila. "Tímto jednáním se měl dopustit ublížení na zdraví a zločinu výtržnictví. Hrozí mu 5-10 let vězení," uvádí mluvčí soudu Karin Kantorová.

Nedávno krajský soud rozhodoval v podobném případě z baru v Opavě. Mladík praštil 63letého muže a ten po pádu zemřel. Agresor byl odsouzen na pět let vězení. 
Vítání jara / tvořivé dílny pro MŠ a ZŠ

01.04. 9:00 - 30.04. 16:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Bennewitzovo kvarteto a klarinet Igora Františáka / koncert

27.04. 15:00 - 24.04. 19:49
Celý MS kraj, Zámek Kunín, Kunín

Bennewitzovo kvarteto a klarinet Igora Františáka / koncert

27.04. 18:00 - 24.04. 19:49
Celý MS kraj, Evangelický kostel Albrechtice

BEST, a.s.,
Ostrava-město
od 22 000 Kč

Detail

Michal Dresler
Nový Jičín
od 13 500 Kč do 25 000 Kč

Detail

Montáže Přerov a.s.
Nový Jičín
od 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu