Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stavba obchvatu Krnova přinese řadu uzavírek

V Krnově se po zimě naplno rozjela výstavba severovýchodního obchvatu města. Už na jaře přinese řadu omezení, která se dotknou jak řidičů, tak cyklistů a chodců. Stavbaři se totiž pustí do stavby estakády, všech mostů a kruhového objezdu.

Výstavba severovýchodního obchvatu Krnova zkomplikuje dopravu ve městě. Lidé by měli počítat i se zvýšeným hlukem a větším počtem nákladních aut na silnicích. Co všechno se bude v nejbližší době dít, se lidé dozvěděli na veřejném setkání v Chomýži.

“V nejbližších dnech bude uzavřena cyklostezka u mostu za nemocnicí po bývalou železniční trať, kde bude znemožněn přístup jak pěším, tak cyklistům a samozřejmě i vozidlům do tohoto prostoru. Dále uzavírky se budou týkat ulic Opavská a až v další polovině roku potom ulice Albrechtická. Budou to částečné uzavírky,” říká Pavel Moravec, místostarosta Krnova .

Obyvatelé nejvíce trápí plánované uzavírky silnic a cyklostezek a také zvýšená hlučnost.

Většina z nich to ale bere sportovně.

No, nelíbí, tady prostě je kravál, je tady prach, hluk, takže nelíbí, Teďka ty uzávěrky mají být. Mají být uzavřené ty cyklostezky, takže všecko špatně no asi.”

“No tak líbí, musí se líbit. Doufám, že to bude lepší.”

“Zatím je tam nepořádek, rozbourané všecko, ale jako určitě to bude dobrý. Že se jako přes to město jako ty kamiony.”

Nejen v případě uzavírky cyklostezky, která potrvá až do konce listopadu příštího roku, musí zhotovitel stavby zajistit vlastníkům bezpečný přístup k jejich nemovitostem. Týká se to jak zahrádek u železniční trati za nemocnicí, u vodárny, v zahrádkářských osadách Zlatá Opavice a Vysoký Břeh, tak i úpravny vody.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy