Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Silný vítr napáchal škody především energetikům

V úterý začal velký úklid po řádění větru, který se přes celý kraj přehnal zejména v noci z neděle na pondělí. Zatímco hasiči už měli klid, stále velmi napilno měli energetici. Mnohá místa v regionu byla stále bez proudu. Vše se naštěstí obešlo bez zraněných lidí.

Následky řádění větru byly stále velmi patrné i v úterý. Na mnoha místech stále ležely vyvrácené nebo polámané stromy. Samozřejmě ale jen tam, kde nikoho neohrožují, jinak by je hasiči už odstranili. Odfouknuté opláštění Sokolovny v centru Ostravy už zakrývají plachty. V pondělí to vypadalo úplně jinak a hasiči se pořádně nadřeli. Teď už mohou provést údržbu techniky a připravit ji na další zásahy. "Hasiči vyjeli více než 600 krát. Z toho 520 krát od nedělní půlnoci do pondělního večera, kdy počet výjezdů klesl na minimum," vypočítává mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Naopak energetici se ještě nezastavili. Řada míst byla stále bez proudu. Nejhorší byla situace na Bruntálsku a Frýdeckomístecku, kde jsou některé lokality hodně odlehlé. V horských oblastech je navíc stále dost sněhu, což práce komplikuje. "Stav se během pondělka rychle lepšil. V tuto chvíli, teď v úterý, máme bez dodávky zhruba 2 tisíce odběrních míst. Věříme, že většina zákazníků bude připojena ještě dnes," uvádí mluvčí společnosti ČEZ Vladislav Sobol.

Největší škody zřejmě napáchal vítr právě energetikům. Několik stromů, ale také poškodilo zaparkovaná auta a vítr poškodil několik budov. Důležité ale je, že nebyl nikdo zraněn. 


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy