Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Přehrady jsou plné a opět se otevřou lidem

Povodí Odry opět zpřístupní přehrady. U příležitosti světového dne vody si můžete jinak nepřístupná vodní díla prohlédnout v sobotu 23.března. Den otevřených dveří proběhne na 5ti přehradách a také na vodohospodářském dispečinku a ve vodohospodářských laboratořích Povodí Odry v Ostravě.

V sobotu 23.března se u příležitosti světového dne vody lidem otevřou útroby 5ti přehrad v kraji. Vodních děl Šance, Žermanic, Morávky, Kružberku a Slezské Harty. Na Slezské Hartě začne prohlídka na odběrném objektu.

„V odběrném objektu bude obsluha vodního díla a ta vlastně návštěvníkům objasní, co vlastně ten odběrný objekt je, co znamená, co se tam provádí. Potom sejdou podél skluzu na levé straně dolů do vodní elektrárny,“ přibližuje hrázný Petr Poledna.

Návštěvníci se podívají i do injekční a měřící štoly a projdou si celou hráz. Z exkurze, která končí na parkovišti, rozhodně neodejdou s prázdnou.

„Budou opět dostávat nějaké upomínkové předměty, které máme jako povodí Odry věnuje návštěvníkům a přitom si budou moct návštěvníci dát i razítko toho roku, kterého vlastně navštívili tu Slezskou Hartu,“ dodává hrázný.

Velký zájem zřejmě bude o přehradu Šance v Beskydech, která byla díky rozsáhlé rekonstrukci několik let zavřená. Vody v přehradách je v současné době dostatek, což je dobrá zpráva i pro vodáky

„Máme všechny přehrady naplněny do sta procent, výjimkou je  dílo Šance, kde stále řízeně pomalu napouštíme přehradu a tu máme napuštěnou zhruba z 85 %,“ doplňuje mluvčí Povodí Odry Šárka Vlčková.

Zatím to tedy vypadá, že na slavnostní odemykání řek po zimě, které probíhá na všech vodácky využívaných tocích v Česku začátkem dubna, bude vody dostatek.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy