Přehrady jsou plné a opět se otevřou lidem

Povodí Odry opět zpřístupní přehrady. U příležitosti světového dne vody si můžete jinak nepřístupná vodní díla prohlédnout v sobotu 23.března. Den otevřených dveří proběhne na 5ti přehradách a také na vodohospodářském dispečinku a ve vodohospodářských laboratořích Povodí Odry v Ostravě.

Reklama

V sobotu 23.března se u příležitosti světového dne vody lidem otevřou útroby 5ti přehrad v kraji. Vodních děl Šance, Žermanic, Morávky, Kružberku a Slezské Harty. Na Slezské Hartě začne prohlídka na odběrném objektu.

„V odběrném objektu bude obsluha vodního díla a ta vlastně návštěvníkům objasní, co vlastně ten odběrný objekt je, co znamená, co se tam provádí. Potom sejdou podél skluzu na levé straně dolů do vodní elektrárny,“ přibližuje hrázný Petr Poledna.

Návštěvníci se podívají i do injekční a měřící štoly a projdou si celou hráz. Z exkurze, která končí na parkovišti, rozhodně neodejdou s prázdnou.

„Budou opět dostávat nějaké upomínkové předměty, které máme jako povodí Odry věnuje návštěvníkům a přitom si budou moct návštěvníci dát i razítko toho roku, kterého vlastně navštívili tu Slezskou Hartu,“ dodává hrázný.

Velký zájem zřejmě bude o přehradu Šance v Beskydech, která byla díky rozsáhlé rekonstrukci několik let zavřená. Vody v přehradách je v současné době dostatek, což je dobrá zpráva i pro vodáky

„Máme všechny přehrady naplněny do sta procent, výjimkou je  dílo Šance, kde stále řízeně pomalu napouštíme přehradu a tu máme napuštěnou zhruba z 85 %,“ doplňuje mluvčí Povodí Odry Šárka Vlčková.

Zatím to tedy vypadá, že na slavnostní odemykání řek po zimě, které probíhá na všech vodácky využívaných tocích v Česku začátkem dubna, bude vody dostatek.
Vítání jara / tvořivé dílny pro MŠ a ZŠ

01.04. 9:00 - 30.04. 16:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Vyšetření Vašich znamének zdarma v 15 městech

14.05. 10:00 - 06.06. 17:00
Celý MS kraj, Viz. tabulka

Třanovická desítka a MAj FEST / běžecký závod a festival

18.05. 15:00 - 19.04. 4:42
Celý MS kraj, obec Třanovice (okres Frýdek - Místek),

KAXL s.r.o.
Nový Jičín
od 18 800 Kč

Detail

Stáj MUSTANG s.r.o.
Frýdek-Místek
od 13 350 Kč

Detail

Saft Ferak a.s.
Frýdek-Místek
od 30 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu