Tyran z Ostravy brutálně mlátil družku i její dceru

V našem zpravodajství vás často informujeme o případech domácího násilí. Bohužel už ale není tak časté, aby tyrani z těchto mnohdy otřesných kauz končili před soudem. Jeden takový případ nyní řeší Okresní soud v Porubě, kde se zpovídá 38letý muž, který mlátil a týral družku a její malou dceru.

Obžalovaný Tomáš Pustka týral svou družku a její malou dceru nejméně do roku 2013. Je pravděpodobné, že hned od začátku jejich vztahu. Často je obě vyháněl ven z bytu, takže musely na chodbě a nebo před domem trávit hodiny nedostatečně oblečené a to i v zimě nebo v noci. Družku také často surově mlátil. "Způsobil jí podlitiny v obličeji, na končetinách, házel s ní o stěnu, kopal, škrtil, způsobil jí zlomeninu klíční kosti, malíku," předčítala obžalobu státní zástupkyně. 

Ubližoval i nezletilé nevlastní dceři. Třeba kvůli špatně umytému nádobí. Po jednom výprasku skončila se sádrou na ruce. Po několika letech těchto útrap se nakonec dívenka rozhodla vyhledat pomoc a dobrovolně skončila v dětském domově. Pustka se týrání přiznal, ale prý si to zasloužily. "Určitě si to zasloužila. Byla protivná, zlá na maminku, nadávala jí a i maminka byla protivná a zlá. To všechno se nakupilo do jedné věci," říká obžalovaný.

Je to neuvěřitelné, ale týraná družka s Pustkou dále žije s druhou dcerou a týrání považuje za svou chybu, což je podle odborníků v těchto případech časté. "Hodně věcí jsem vyprovokovala já. Dětem neubližoval, to spíš já, protože jsme měli mezi sebou rozbroje," uvádí týraná družka.

Týranou dceru si z ústavu naštěstí vzala sestra družky obžalovaného, takže se už má lépe. Stále ale prý trpí tím, že nežije se svou sestrou. Tyranovi hrozí 8 let vězení. 
POPELKA - Vánoční turné 2019 / muzikál na ledě

23.11. 14:00 - 20.11. 8:48
Celý MS kraj, Ostravar Aréna, Ostrava

Rozsvěcování stromečku s vánočním hodováním v Bašce

30.11. 14:00 - 20.11. 8:48
Celý MS kraj, Obecní úřad, Baška

PETR BENDE & BAND a vzácní hosté / Vánoční turné 2019

30.11. 19:00 - 20.11. 8:48
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Ledax Ostrava o.p.s.
Ostrava-město
od 30 000 Kč

Detail

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků