Tyran z Ostravy brutálně mlátil družku i její dceru

V našem zpravodajství vás často informujeme o případech domácího násilí. Bohužel už ale není tak časté, aby tyrani z těchto mnohdy otřesných kauz končili před soudem. Jeden takový případ nyní řeší Okresní soud v Porubě, kde se zpovídá 38letý muž, který mlátil a týral družku a její malou dceru.

Obžalovaný Tomáš Pustka týral svou družku a její malou dceru nejméně do roku 2013. Je pravděpodobné, že hned od začátku jejich vztahu. Často je obě vyháněl ven z bytu, takže musely na chodbě a nebo před domem trávit hodiny nedostatečně oblečené a to i v zimě nebo v noci. Družku také často surově mlátil. "Způsobil jí podlitiny v obličeji, na končetinách, házel s ní o stěnu, kopal, škrtil, způsobil jí zlomeninu klíční kosti, malíku," předčítala obžalobu státní zástupkyně. 

Ubližoval i nezletilé nevlastní dceři. Třeba kvůli špatně umytému nádobí. Po jednom výprasku skončila se sádrou na ruce. Po několika letech těchto útrap se nakonec dívenka rozhodla vyhledat pomoc a dobrovolně skončila v dětském domově. Pustka se týrání přiznal, ale prý si to zasloužily. "Určitě si to zasloužila. Byla protivná, zlá na maminku, nadávala jí a i maminka byla protivná a zlá. To všechno se nakupilo do jedné věci," říká obžalovaný.

Je to neuvěřitelné, ale týraná družka s Pustkou dále žije s druhou dcerou a týrání považuje za svou chybu, což je podle odborníků v těchto případech časté. "Hodně věcí jsem vyprovokovala já. Dětem neubližoval, to spíš já, protože jsme měli mezi sebou rozbroje," uvádí týraná družka.

Týranou dceru si z ústavu naštěstí vzala sestra družky obžalovaného, takže se už má lépe. Stále ale prý trpí tím, že nežije se svou sestrou. Tyranovi hrozí 8 let vězení. 
XIII. Hodoňovický masopust

22.02. 13:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

Klementinum / beseda Olgy Szymanské

12.03. 16:00
Celý MS kraj, Knihovna, Baška

Slavičí dům / premiéra představení nedobrovolných herců

22.03. 18:00
Celý MS kraj, Kulturní dům, Baška

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků